Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS Commercecon po raz drugi lepszy od SC Poczdam

ŁKS Commercecon po raz drugi lepszy od SC Poczdam

fot. Bianka Sawoniuk - ŁKS Commercecon Łódź

W drugim kontrolnym meczu ŁKS Commercecon Łódź po raz drugi wygrał z SC Poczdam. Tym razem łodzianki wygrały 4:0, spotkanie było zacięte, o wygranej w dwóch setach decydowała gra na przewagi. Najwięcej punktów dla łódzkiej ekipy zdobyła Aleksandra Gryka -18, a dla ekipy z Poczdamu Rica Maase – 20.

Drugi mecz towarzyski pomiędzy SC Poczdam a ŁKS-em Commercecon Łódź zaczął się spokojnie. Obie strony chciały grać jak najdokładniej, ale nieco lepiej wystartowały Wiewióry, obejmując prowadzenie 5:3. Przewaga łodzianek wzrosła do trzech punktów po punktowym bloku Anastasii Hryszczuk. Przez długi czas ŁKS utrzymywał ten dystans (16:14, 18:16), ale poczdamianki powoli zmniejszały stratę, którą całkowicie odrobiły przy stanie 19:19, co zwiastowało zaciętą końcówkę. Taka właśnie była. Set musiał zostać rozstrzygnięty w grze na przewagi. Kiedy szala przechyliła się na stronę poczdamianek (26:25), trener Alessandro Chiappini poprosił o przerwę. Oba zespoły miały swoje szanse na zakończenie tej partii. W końcu po długiej akcji set zakończyła po ataku z kontry Lana Scuka (31:29).Druga partia była przedłużeniem końcówki pierwszej. Oba zespoły szły od początku łeb w łeb (5:5). Impas pierwsze przełamały siatkarki SC Poczdam, które punktowym blokiem doprowadziły do stanu 12:10. ŁKS szybko doprowadził do wyrównania 15:15, a później przejął inicjatywę i wyszedł na prowadzenie 19:17. Radość z przewagi nie trwała jednak długo, bo gospodynie wyrównały (21:21) i znów set miał rozstrzygnąć się w końcówce. Dwa skuteczne ataki Valentiny Diouf dały Wiewiórom piłki setowe (24:22). Pierwszą poczdamianki obroniły, ale później przy ataku Diouf były już bezradne (25:23).

W trzecim secie pierwsze dwupunktowe prowadzenie dała łodziankom Julita Piasecka, która pojedynczym blokiem powstrzymała atak rywalek (3:1). Po dobrym fragmencie gry, Wiewióry powiększyły przewagę do pięciu punktów (8:5). ŁKS kontrolował przebieg seta. Momentami poczdamianki zbliżały się, ale cały czas ełkaesianki trzymały przynajmniej dwupunktową przewagę, by po chwili odjeżdżać z wynikiem (18:14). W końcu gospodynie obudziły się i wykorzystały błędy łódzkich siatkarek, co zaowocowało niemal zniwelowaniem straty (18:19). Wtedy po raz kolejny czujnym blokiem zareagowały łodzianki. Natalia Dróżdż zgasiła atak rywalki i znów przewaga wzrosła do trzech punktów (21:18). Pierwszą piłkę setową łodzianki miały przy 24:22, ale rywalki zdołały się obronić. Przy 25:24 oglądaliśmy najdłuższą akcję w meczu, którą efektownym, pojedynczym blokiem zakończyła niewysoka rozgrywająca ŁKS-u Angelika Gajer.

Trenerzy uzgodnili, że mimo wyniku 3:0 dla ŁKS-u, rozegrają dodatkowego seta. Ten ponownie lepiej zaczął się dla Wiewiór, które po chwili wyrównanej gry odjechały na trzy punkty (7:4). Nie cieszyły się jednak zbyt długo takim prowadzeniem, bo gospodynie szybko wyrównały, a później to one uzyskały niewielką przewagę po asie serwisowym (11:9). Trener Chiappini zadecydował, że trzeba przerwać grę i skorygować grę swojego zespołu. Przerwa pomogła łodziankom, bo po kiwce Gajer, autowym ataku poczdamianek i skończonej kontrze przez Hryszczuk, Wiewióry wróciły na prowadzenie (12:11). Po chwili punkt sprytną kiwką dołożyła Piasecka, a szczelny blok Scuki i Dróżdż dał kolejne oczko ŁKS-owi, który w tym momencie prowadził już 14:11. Gospodynie chyba przestały w tym momencie wierzyć w zwycięstwo, bo nakręcone łodzianki powiększały sukcesywnie przewagę (18:12). Jeszcze przed końcówką siatkarki z Poczdamy nieco się obudziły i zniwelowały część strat (18:20), ale Wiewióry szybko odpowiedziały czterema udanymi akcjami i spokojnie zmierzały po sukces w tym dodatkowym secie (24:18). Partię zakończyła udanym atakiem Scuka 25:22

SC Poczdam – ŁKS Commercecon Łódź 0:4
(29:31, 23:25, 24:26, 22:25)

Składy zespołów:
SC: Viggars (2), Hetmann (10), Jasper (14), Leweling (16), Maasee (20), Djokic (7), Kirchhoff (libero) oraz van Aalen (4)
ŁKS: Gryka (18), Diouf (14), Dróżdż (5), Hryszczuk (7), Gajer (6), Scuka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Łyżwa, Piasecka (16) i Drabek (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę