Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lina Alsmeier: Udało nam się wyjść z trudnej sytuacji

Lina Alsmeier: Udało nam się wyjść z trudnej sytuacji

Developres SkyRes Rzeszów przegrał pierwszy mecz w drugim turnieju Ligi Mistrzyń. Polski zespół prowadził 2:1 z SSC Palmberg Schwerin. Mimo wywierania presji na niemiecki zespół, gospodynie wróciły do walki. Podopieczne trenera Koslowskiego doprowadziły do tie-breaka, którego zdominowały odnosząc trzecie zwycięstwo w tej edycji europejskich pucharów. – Sposób, w jaki zespół wyszedł z tego dołka, był po prostu niesamowity. Jestem bardzo dumny, że mogliśmy pokazać, ile charakteru ma ta drużyna – przyznał trener Felix Koslowski.

Trwa zła passa rzeszowianek w Lidze Mistrzyń. Polski zespół przegrał kolejny mecz w tych rozgrywkach. W pierwszym dniu turnieju w Schwerinie miały swoje szanse, ale nie wykorzystały ich. Developres prowadził 2:1 w setach, ale po walce na przewagi przegrał końcówkę czwartej partii. Tie-break toczył się natomiast pod dyktando gospodyń. – Zaczęliśmy dobrze, ale straciliśmy rytm w trzecim secie. Później wróciliśmy mocni, zaczynając od świetnego bloku Marie Schölzel na van Ryk. Sposób, w jaki zespół wyszedł z tego dołka, był po prostu niesamowity. Jestem bardzo dumny, że mogliśmy pokazać ile charakteru ma ta drużyna. To może nie był najpiękniejszy mecz, ale jaki wspaniały come back – podsumował trener gospodyń Felix Koslowski.

Najlepiej punktującą zawodniczką w całym meczu była Kiera Van Ryk. Rzeszowska atakująca zdobyła 33 punkty, niemal wszystkie (31) atakiem przy 46% skuteczności w tym elemencie. Dla gospodyń najczęściej punktowała Lina Alsmeier. Siatkarka zapisała na swoim koncie 27 oczek (3 asy, 1 blok, 23 punkty w ataku przy 56% skuteczności). – Wszystko poszło zgodnie z planem w pierwszym secie, później się trochę zgubiłyśmy. Wróciłyśmy i udało nam się wyjść z tej trudnej sytuacji, kiedy rzeszowianki wywierały dużą presję. Sposób, w jaki kontrolowałyśmy tie-breaka zawdzięczamy wspaniałemu team spirit – przyznała Alsmeier.

W środę na Developres SkyRes Rzeszów czeka sąsiad w tabeli – Unet e-work Busto Arsizio. Drugie spotkanie tego dnia to mecz na szczycie, w którym SSC Palmberg Schwerin podejmie Savino Del Bene Scandicci.

źródło: cev.eu, opr. własne