Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważna wygrana Mickiewicza we Wrześni

I liga M: Ważna wygrana Mickiewicza we Wrześni

Drugą wygraną w tym sezonie odnieśli siatkarze Mickiewicza Kluczbork, którzy na wyjeździe w trzech setach pokonali Krispol Września. Dla gospodarzy był to dopiero pierwszy mecz po przerwie od grania spowodowanej wykryciem w ich szeregach koronawirusa.

Początek spotkania był zacięty. Walka cios za cios trwała do stanu 8:8. Jednak udane zagrania Łukasza Kalinowskiego i proste błędy przyjezdnych sprawiły, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni Mariana Kardasa (15:11). Sygnał do ataku kluczborczanom dał Dawid Bułkowski, którego wspierał Łukasz Owczarz, co doprowadziło do remisu (17:17). Im bliżej końca seta, tym zaczęła się zarysowywać przewaga przyjezdnych. Na siatce przypomniał o sobie Filip Frankowski, a premierowa odsłona dość pewnie padła łupem Mickiewicza (25:19).

W drugiej odsłonie podopieczni Mariusza Łysiaka poszli za ciosem. Do gry po ich stronie włączył się Przemysław Toma, a w ataku niemal niezawodny był Bułkowski, co zaowocowało ich znaczącym prowadzeniem (10:5). Przewagę mieli nie tylko na siatce, ale również w polu serwisowym, w którym trudnymi zagrywkami nękał rywali Frankowski (17:11). Wrześnianie nie zamierzali się jednak poddawać, a Mateusz Linda dał im nadzieję na powrót do gry (16:18). W kluczowych momentach popełniali jednak więcej błędów, nie potrafili zatrzymać w ataku Owczarza, co zaowocowało triumfem przyjezdnych w drugim secie (25:22).

W trzeciej partii nie zamierzali oni zwalniać tempa. Ponownie narzucili rywalom swój rytm gry, w czym duży udział miał duet Bułkowski/Owczarz. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił też Jakub Lewandowski, a Mickiewicz kontrolował boiskowe wydarzenia (10:5). Po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Linda, ale wciąż w natarciu byli przyjezdni (16:10). Wydawało się, że nic już się nie wydarzy, ale ich moment dekoncentracji spowodował, że Krispol się przebudził. Punktować zaczęli Jakub Czyżowski, Robert Brzóstowicz i Linda, a gospodarze odrabiali straty. Doprowadzili nawet do walki na przewagi (24:24), ale ostatnie słowo należało do kluczborczan, którzy wygrali 29:27, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

Krispol Września – Mickiewicz Kluczbork 0:3
(19:25, 22:25, 27:29)

Krispol: Herbich, Kalinowski, Linda, Pizuński, Narowski, Brzóstowicz, Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki, Czyżowski i Roque de Oliveira
Mickiewicz: Sternik, Owczarz, Bułkowski, Toma, Frankowski, Lewandowski, Jaskuła (libero) oraz Szmajduch i Szablewski