Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Po ciekawym pojedynku lepszy BBTS

I liga M: Po ciekawym pojedynku lepszy BBTS

fot. Katarzyna Pluszyńska - tauron1liga.pl

Po porażkach na zakończenie fazy zasadniczej BBTS Bielsko-Biała wygrał pierwszy mecz w fazie play-off. Po raz trzeci w tym sezonie bielszczanie pokonali Polski Cukier Avię Świdnik, jednak dopiero pierwszy raz udało im się to bez grania tie-breaka.

Otwarcie meczu było wyrównane, choć niepozbawione błędów (3:3). Pomyłki gospodarzy w ataku i skuteczne zagrania na środku Łukasza Swodczyka pozwoliły Avii wyjść na prowadzenie 12:10. Świdniczanie nie zdołali pójść za ciosem, a po bloku na lewym skrzydle to BBTS miał jeden punkt przewagi (13:12). W kolejnych akcjach trwała walka na styku, żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć na większą liczbę punktów.Po obu stronach zdarzały się błędy w polu zagrywki (16:16). Skuteczny atak Karola Rawiaka i błąd Cedzyńskiego skłoniły trenera Brokkinga do poproszenia o czas (16:18). Po przerwie skutecznie zaatakował Oleg Krikun. W kolejnych akcjach przewaga świdniczan utrzymywała się. Gdy przechodzącą piłkę skończył Artur Sługocki drugi czas wykorzystał szkoleniowiec BBTS-u (18:21). Błąd w polu zagrywki Rawiaka i blok na Rećko pozwoliły bielszczanom złapać kontakt punktowy i przy stanie 20:21 zainterweniował trener Chwastyniak. W końcówce nie brakowało walki. Zdecydowany atak Mateusza Rećko na potrójnym bloku dał gościom piłkę setową. Bielszczanom udało się doprowadzić do walki na przewagi, ale ostatnie słowo miał w nim wybijający piłkę po bloku w aut Rećko.

Początek drugiego seta również był zacięty, nie brakowało ciekawych wymian (4:4). Wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Jarosława Macionczyka. Gdy kontratak sprytną kiwką skończył Krikun, BBTS odskoczył na 10:7, a o czas poprosił trener Chwastyniak. Po przerwie skutecznie zaatakował Rawiak, a gdy w kolejnej akcji asa dołożył Wiktor Nowak Avia złapała kontakt punktowy. Świdniczanie nie zdołali jednak doprowadzić do remisu, bo w kolejnej akcji przechodzącej piłki nie wykorzystał Swodczyk (11:9). Seria asów Michała Makowskiego powiększyła przewagę BBTS-u, a po potrójnym bloku na Rećko drugi czas wykorzystał świdnicki szkoleniowiec (14:9). Przerwa nie wybiła z rymu gospodarzy (16:9), serię zakończył dopiero zagraniem przez środek Swodczyk (16:10). Gospodarze górowali na siatce, a dystans utrzymywał się. Świdniczanie częściej popełniali błędy. Avia obroniła trzy piłki setowe, dlatego o czas poprosił trener Brokking (24:17). Po przerwie mocno z lewego skrzydła zaatakował Krikun, kończąc seta.

W trzeciej partii gospodarze poszli za ciosem, po kontrataku Krikuna szybko pierwszy czas wykorzystał Witold Chwastyniak (5:2). Serię przy zagrywkach Wojciecha Sieka zakończył dopiero atakiem Mateusz Rećko (6:3). W kolejnych akcjach bielszczanie górowali na siatce, nie tylko skutecznie atakując ale również dobrze ustawiając blok. Gdy zatrzymany został Rećko drugi raz zawodników do siebie przywołał szkoleniowiec Avii (11:4). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, skutecznie punktowali Krikun i Makowski. Siatkarzom obu drużyn zdarzały się również błędy, szczególnie w polu zagrywki (16:10). Po asie Tomasza Piotrowskiego BBTS wchodził w decydującą fazę prowadząc 20:12. Skutecznie na środku punktował Bartosz Cedzyński. Chociaż po ataku Marcina Kurka goście obronili pierwszą piłkę setową, w kolejnej akcji zagrywkę zepsuł Nowak i to BBTS wygrał 25:15.

Pierwsza część czwartej odsłony była niezwykle zacięta, siatkarze obu drużyn walczyli w obronie i nie wstrzymywali ręki w ataku (9:8). Chociaż po ataku Krikuna gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie, po skutecznych zagraniach przez środek Swodczyka na tablicy wyników ponownie widniał remis (13:11, 13:13). Świdniczanie nie pomagali sobie popełniając błędy. Po drugiej stronie nie mylił się natomiast atakujący i przy stanie 16:13 dla BBTS-u o czas poprosił trener Chwastyniak. Gra gospodarzy również nie była bezbłędna, ale nie przeszkadzało im to w utrzymywaniu przewagi. Celną zagrywkę dołożył Jarosław Macionczyk, a po błędzie w ataku Kurka drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Avii (20:16). W kolejnej akcji źle wracającą po nieudanym przyjęciu piłkę ocenił Makowski, co pozwoliło rywalom wyjść z niewygodnego ustawienia. Końcówka toczyła się pod dyktando BBTS-u. Zagrywka w siatkę Rećko dała serię piłek meczowych bielszczanom. Pierwszą z nich atakiem po bloku w aut obronił Swodczyk, ale w kolejnej akcji swobodnie atak skończył Piotrowski.

MVP: Oleg Krikun

BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1
(25:27, 25:17, 25:15, 25:20)

Składy zespołów:
BBTS: Macionczyk (4), Siek (7), Piotrowski (12), Cedzyński (8), Krikun (21), Makowski (13), Marek (libero) oraz Jaglarski (libero), Kapelus, Vicentin i Gryc
Avia: Nowak (1), Obermeler (9), Sługocki (6), Rećko (15), Swodczyk (11), Rawiak (5), Kuś (libero) oraz Bonisławski (libero), Guz (3), Walawender, Kurek (3) i Żywno (2)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę