Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BAS walczył, ale trzy punkty pojechały do Kluczborka

I liga M: BAS walczył, ale trzy punkty pojechały do Kluczborka

fot. Agata Brudzińska - tauron1liga.pl

BAS Białystok postawił się Mickiewiczowi Kluczbork. Gospodarze mimo starań nie zdołali jednak urwać rywalom nawet punktu. Podopieczni trenera Piotra Łuki przegrali 1:3 i pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli. Nagrodę MVP otrzymał Dawid Bułkowski, który w tym pojedynku zdobył 20 punktów.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały falami. Po nieudanym zagraniu Michała Witkosia o czas poprosił trener Łuka (9:12). Z akcji na akcję dystans zaczął się powiększać. Serię przy zagrywkach Filipa Frankowskiego zakończył dopiero po drugiej przerwie dla trenera BAS-u mocnym atakiem Jan Lesiuk (10:16). Gospodarze starali się zmniejszyć dystans, jednak kluczborczanie kontrolowali przebieg gry. Raz za razem pewnie atakował Dawid Bułkowski. W końcówce do walki gospodarzy starał się poderwać Cezary Stanisławajtys (15:20). Efektowny atak przez środek Przemysława Tomy dał serię piłek setowych Mickiewiczowi (17:24). Gospodarze zaliczyli serię udanych zagrań przy zagrywkach Jakuba Abromowicza. Dopiero po czasie dla trenera Łysiaka środkowy zagrał w aut, kończąc seta (20:25).Otwarcie drugiego seta toczyło się na styku. Początkowo żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Z akcji na akcję coraz pewniej punktował Bułkowski, a goście zaczęli doskakiwać rywalom. Kluczborczanie nie ustrzegli się jednak błędów. Po efektownym bloku na Lesiuku o czas poprosił trener Łuka (11:14). Gospodarze starali się walczyć w obronie, jednak nie zawsze byli w stanie wykorzystać kontrataku. BAS stopniowo odrabiał straty (18:19), ale nie potrafił wyeliminować ze swojej gry błędów. Po udanym kontrataku Łukasza Owczarza Mickiewicz prowadził w kocówce 22:20, a drugi raz interweniował szkoleniowiec zespołu z Białegostoku. BAS-owi nie udało się odwrócić losów tej odsłony. Kropkę nad i postawił atakiem po skosie Owczarz.

Od pierwszych akcji trzeciego seta to BAS przejął inicjatywę. Gospodarze celnie zagrywali, a po kontrataku Kacpra Wnuka prowadzili 8:4. W dalszej fazie seta dystans utrzymywał się. Mickiewicz nie miał zamiaru odpuszczać i przy zagrywkach Frankowskiego zaczęli odrabiać straty. Zaczął funkcjonować kluczborski blok i przy stanie 12:12 reagował trener Łuka. Po przerwie atakiem przez środek popisał się Abramowicz. Z czasem gra toczyła się na styku. Dopiero przy zagrywkach Michała Witkosia gospodarze ponownie zbudowali przewagę, a z rytmu nie wybił ich nawet czas dla trenera Łysiaka (20:16). Passę BAS-u zakończył dopiero błąd zagrywającego. Wcześniej zbudowana przewaga okazała się zbyt duża do odrobienia dla Mickiewicza. Decydujący punkt padł po podwójnym bloku BAS-u na lewym skrzydle.

BAS czwartą odsłonę rozpoczął od serii punktów (4:0). Kluczborczanie szybko jednak weszli do gry i po chwili na tablicy wyników widniał już remis (5:5). W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować prowadzenia . Dopiero w dalszej fazie seta sytuacja zaczęła się zmieniać (13:12, 13:14). Po udanym kontrataku Frankowskiego grę przerwał szkoleniowiec BAS-u (13:15). W dalszej fazie seta kluczborczanie zaczęli dyktować warunki, dystans powiększał się. Przy stanie 17:21 kolejny raz interweniował trener Łuka. Po zdecydowanym ataku po prostej Bułkowskiego Mickiewicz miał kolejne piłki meczowe (18:24). Pierwszą z nich gospodarze obronili, ale w kolejnej akcji przez blok przedarł się Bułkowski.

MVP: Dawid Bułkowski

BAS Białystok – Mickiewicz Kluczbork 1:3
(20:25. 22:25, 25:18, 19:25)

Składy zespołów:
BAS: Stanisławajtys (10), Lesiuk (13), Abramowicz (10), Wnuk (9), Witkoś (4), Laskowski (4), Ostaszewski (libero) oraz Kudraszou (6), Bączek, Jankiewicz, Tokajuk (7) i Kacperkiewicz
Mickiewicz: Frankowski (8), Lewandowski (6), Bułkowski (20), Toma (8), Owczarz (15), Sternik (4) Jaskuła (libero) oraz Mucha (1), Szablewski i Kulik

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę