Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięski mecz SMS-u Szczyrk

I liga K: Zwycięski mecz SMS-u Szczyrk

I-ligowy zespół SMS PZPS rozegrał pierwszy mecz w obecnym sezonie w charakterze gospodarza. Występ ten okazał się bardzo udany. Uczennice pokonały zespół z Jarosławia 3:0. SMS z siedmioma punktami zajmuje dziewiąte miejsce. SAN-Pajda jest szósty i ma 9 punktów.

Jedynie w secie otwarcia zawodniczki MKS-u SAN-Pajda były w stanie dotrzymać kroku uczennicom, choć inicjatywa należała do podopiecznych Wiesława Popika. W kolejnych fragmentach seta siatkarki SMS PZPS dysponowały mniejszym bądź większym punktowym zapasem, prowadziły 8:5, 16:11, 21:18. Ostatecznie rywalki nie zdołały zniwelować dystansu , a różnica uwidoczniła się w największej mierze w elemencie ataku, którym zawodniczki uczące się w Szczyrku zdobyły 12 „oczek”, przy 8 po stronie przyjezdnych.

Sety kolejne to przede wszystkim znacznie ograniczona ilość własnych błędów uczennic. W drugim gospodynie imponowały dodatkowo w bloku, triumfując 25:15, zaś w trzecim górowały wyraźnie atakiem, włączając „wyższy bieg” w ostatniej fazie odsłony na wagę zwycięstwa 25:18.

Karolina Staniszewska z 11 punktami, Natalia Kecher z 10 (w tym 6 blokami) oraz Julia Lenik z 9 to najskuteczniejsze siatkarki SMS PZPS w toku sobotniego starcia.

SMS PZPS Szczyrk – SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:21, 25:15, 25:18)

SMS: Zagumny (6), Pietrzak (5), Stambrowska (5), Lenik (10), Kecher (9), Staniszewska (11), Łyduch (libero) oraz Moszyńska, Musiał, Brzoza (7), Walczak, Dombrowska i Pódo (libero)
SAN-Pajda: Stepko (2), Marcyniuk (8), Krysztofiak (2), Ciurko (5), Poreda (2), Gierszewska (9),  Murdza (libero) oraz P. Papszun, Szmajduch (2) i Kawa (4)