Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieżyca z pewnym kompletem punktów w Częstochowie

I liga K: Wieżyca z pewnym kompletem punktów w Częstochowie

fot. arekphoto.pl

Wieżyca Stężyca rozbiła Częstochowiankę na jej boisku. Mecz od samego początku toczył się pod zupełne dyktando przyjezdnych, które dominowały w każdym elemencie siatkówki. Częstochowianka przegrała jedenasty mecz z rzędu w stosunku 0:3. 

Pierwszy set spotkania nie miał większej historii. Podopieczne trenera Dawida Michora narzuciły swój styl gry i  prowadziły 6:2. W zespole gospodyń szwankowały niemal wszystkie elementy. Przyjezdne z łatwością zdobyły wysoką przewagę (14:4) i w tym momencie losy seta były rozstrzygnięte. W końcówce premierowej odsłony meczu przewaga zespołu z Kaszub wzrosła do czternastu punktów (21:7), set miał jednostronny przebieg. Druga przerwa wykorzystana przez Anitę Krzyczmonik nic nie zmienia w grze jej drużyny. Po zaledwie 18 minutach gry zespół z Kaszub zakończył tę partię.W drugim secie tego spotkania w ekipie spod Jasnej Góry na boisku pozostała Worwąg i Witkowska. Obraz gry w dalszym ciągu nie uległ zmianie, przyjezdne dominowały na boisku, prowadziły 4:2. Przez dłuższy czas utrzymała się trzypunktowa przewaga zespołu gości. (12:9). Reprymenda szkoleniowca zespołu gości okazała się być dobrym posunięciem. Młode zawodniczki Wieżycy odskoczyły swoim rywalkom na sześć punktów (16:10). Kolejna seria punktowa zespołu gości sprawiła, ze tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie Wieżycy 22:11. Set ten podobnie jak pierwsza partia zakończył się wynikiem 25:12 dla zespołu gości.

W trzeciej partii meczu do głosu doszły miejscowe siatkarki, na początku prowadziły 3:0.Przewaga częstochowianek szybko została zniwelowana. Ekipa Wieżycy doprowadziła do remisu po 5. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 10:10. Następnie przyjezdne po raz kolejny odskoczyły swoim rywalkom, prowadziły 16:12. Jak się później okazały był to moment zwrotny tego seta oraz meczu. Dominacja stężyczanek nie podlegała żadnej dyskusji. Zespół z północnej Polski prowadził 21:15. Ostatecznie zespół gości po raz trzeci w tym meczu wysoko wygrał seta i wywiózł spod Jasnej Góry trzy punkty.

Częstochowianka Częstochowa – Wieżyca Stężyca 0:3
(8:25, 12:25, 17:25)

Składy zespołów:
Częstochowianka: Tarnawska, Komorek, Formela, Grabińska, Chmielewska, Wrzeszcz-Drabik, Kowalik (libero) oraz Witkowska, Worwąg, Kotlińska i Luftner (libero)
Wieżyca: Bandurska, Milkowska, Spławska, Dumańska, Podlaska, Fiedorowicz, Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Hewelt, Piankowska, Gołaszewska, Kwiecińska

Zobacz również:
wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę