Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieżyca z pewnym kompletem punktów w Częstochowie

I liga K: Wieżyca z pewnym kompletem punktów w Częstochowie

Wieżyca Stężyca rozbiła Częstochowiankę na jej boisku. Mecz od samego początku toczył się pod zupełne dyktando przyjezdnych, które dominowały w każdym elemencie siatkówki. Częstochowianka przegrała jedenasty mecz z rzędu w stosunku 0:3.

Pierwszy set spotkania nie miał większej historii. Podopieczne trenera Dawida Michora narzuciły swój styl gry i  prowadziły 6:2. W zespole gospodyń szwankowały niemal wszystkie elementy. Przyjezdne z łatwością zdobyły wysoką przewagę (14:4) i w tym momencie losy seta były rozstrzygnięte. W końcówce premierowej odsłony meczu przewaga zespołu z Kaszub wzrosła do czternastu punktów (21:7), set miał jednostronny przebieg. Druga przerwa wykorzystana przez Anitę Krzyczmonik nic nie zmienia w grze jej drużyny. Po zaledwie 18 minutach gry zespół z Kaszub zakończył tę partię.

W drugim secie tego spotkania w ekipie spod Jasnej Góry na boisku pozostała Worwąg i Witkowska. Obraz gry w dalszym ciągu nie uległ zmianie, przyjezdne dominowały na boisku, prowadziły 4:2. Przez dłuższy czas utrzymała się trzypunktowa przewaga zespołu gości. (12:9). Reprymenda szkoleniowca zespołu gości okazała się być dobrym posunięciem. Młode zawodniczki Wieżycy odskoczyły swoim rywalkom na sześć punktów (16:10). Kolejna seria punktowa zespołu gości sprawiła, ze tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie Wieżycy 22:11. Set ten podobnie jak pierwsza partia zakończył się wynikiem 25:12 dla zespołu gości.

W trzeciej partii meczu do głosu doszły miejscowe siatkarki, na początku prowadziły 3:0.Przewaga częstochowianek szybko została zniwelowana. Ekipa Wieżycy doprowadziła do remisu po 5. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 10:10. Następnie przyjezdne po raz kolejny odskoczyły swoim rywalkom, prowadziły 16:12. Jak się później okazały był to moment zwrotny tego seta oraz meczu. Dominacja stężyczanek nie podlegała żadnej dyskusji. Zespół z północnej Polski prowadził 21:15. Ostatecznie zespół gości po raz trzeci w tym meczu wysoko wygrał seta i wywiózł spod Jasnej Góry trzy punkty.

Częstochowianka Częstochowa – Wieżyca Stężyca 0:3
(8:25, 12:25, 17:25)

Częstochowianka: Tarnawska, Komorek, Formela, Grabińska, Chmielewska, Wrzeszcz-Drabik, Kowalik (libero) oraz Witkowska, Worwąg, Kotlińska i Luftner (libero)
Wieżyca: Bandurska, Milkowska, Spławska, Dumańska, Podlaska, Fiedorowicz, Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Hewelt, Piankowska, Gołaszewska, Kwiecińska