Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wielki powrót w drużynie beniaminka, transfery w Częstochowie i Wieliczce

I liga K: Wielki powrót w drużynie beniaminka, transfery w Częstochowie i Wieliczce

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Kluby z I ligi siatkarek nie próżnują i budują składy na następny sezon. Nowymi transferami na zapleczu TAURON Ligi pochwaliły się 7R Solna Wieliczka, Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. 

Do drużyny beniaminka I ligi dołączy Aneta Duda, o czym poinformował klub na jednym z portali społecznościowych. Doświadczona środkowa wraca do gry po przerwie i zdecydowała się kontynuować karierę w klubie z Nowego Dworu Mazowieckiego. Tym samym skład NOSiR-u na następny sezon został zamknięty. O miejsce w wyjściowym składzie drużyny zawodniczka będzie walczyła z Zuzanną CybulskąWiktorią Paluszkiewicz. Z kolei Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa podpisała kontrakt z Magdaleną Piekarz. Osiemnastoletnia libero swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w UKS Sparta Kraków, miała okazję także reprezentować kraj w rozgrywkach młodzieżowych. Zawodniczka w ostatnich dwóch sezonach broniła barw SMS-u Police. Siatkarka będzie walczyć o miejsce w szóstce z Kingą Wysokińską.

Do seniorskiej drużyny 7R Solna Wieliczka dołączy Klaudia Seweryn. Urodzona w 2002 roku zawodniczka występuje na pozycji środkowej i wcześniej broniła barw juniorskich zespołów z Wieliczki. Zdobyła srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Małopolski. Siatkarka jest trzecią nową środkową w zespole obok Julii Wieczorek oraz Łucji Kuriaty.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi siatkarek 

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, inf. własna, Klub Sportowy Częstochowianka - Facebook, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę