Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wielki powrót w drużynie beniaminka, transfery w Częstochowie i Wieliczce

I liga K: Wielki powrót w drużynie beniaminka, transfery w Częstochowie i Wieliczce

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Kluby z I ligi siatkarek nie próżnują i budują składy na następny sezon. Nowymi transferami na zapleczu TAURON Ligi pochwaliły się 7R Solna Wieliczka, Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. 

Do drużyny beniaminka I ligi dołączy Aneta Duda, o czym poinformował klub na jednym z portali społecznościowych. Doświadczona środkowa wraca do gry po przerwie i zdecydowała się kontynuować karierę w klubie z Nowego Dworu Mazowieckiego. Tym samym skład NOSiR-u na następny sezon został zamknięty. O miejsce w wyjściowym składzie drużyny zawodniczka będzie walczyła z Zuzanną CybulskąWiktorią Paluszkiewicz. Z kolei Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa podpisała kontrakt z Magdaleną Piekarz. Osiemnastoletnia libero swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w UKS Sparta Kraków, miała okazję także reprezentować kraj w rozgrywkach młodzieżowych. Zawodniczka w ostatnich dwóch sezonach broniła barw SMS-u Police. Siatkarka będzie walczyć o miejsce w szóstce z Kingą Wysokińską.

Do seniorskiej drużyny 7R Solna Wieliczka dołączy Klaudia Seweryn. Urodzona w 2002 roku zawodniczka występuje na pozycji środkowej i wcześniej broniła barw juniorskich zespołów z Wieliczki. Zdobyła srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Małopolski. Siatkarka jest trzecią nową środkową w zespole obok Julii Wieczorek oraz Łucji Kuriaty.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi siatkarek 

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, inf. własna, Klub Sportowy Częstochowianka - Facebook, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved