Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W rywalizacji LOS-u i Płomienia potrzebny trzeci mecz

I liga K: W rywalizacji LOS-u i Płomienia potrzebny trzeci mecz

Podobnie jak w Częstochowie, tak i w Nowym Dworze Mazowieckim do wyłonienia półfinalisty I ligi kobiet potrzebny będzie trzeci mecz. LOS w sobotę wygrał z Płomieniem Sosnowiec 3:2, choć przegrywał już 1:2. Przyjezdne mają czego żałować, nie wykorzystały swoich szans w czwartym secie, a prowadziły w nim 20:17.

Nowodworzanki przystąpiły do meczu z podstawową rozgrywającą Izabelą Jaworską. Do stanu po 6 obie drużyny grały punkt za punkt, a przy serii zagrywek Magdaleny Trojnar i po atakach Barbary Cembrzyńskiej było 11:6. Trener Bartosz Kujawski w krótkim odstępie czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i przegrywały 10:16. Sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Jędrzejewska, a po jej atakach oraz punktowym bloku LOS przegrywał 16:18. Był to moment zwrotny tego seta. Miejscowe siatkarki dobrze zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty. Roszady w składzie Płomienia oraz przerwy na żądanie nie przyniosły spodziewanych efektów. LOS nadawał ton wydarzeniom na boisku i po kolejnym ataku Katarzyny Jędrzejewskiej było 21:19 dla miejscowej ekipy. Rywalizację w tym secie zakończyła Marta Duda.

W kolejnym secie tego spotkania zespół gości zbudował sobie trzypunktową przewagę po ataku ze środka w wykonaniu Nikoli Abrmajtys (6:3). Przy serii zagrywek Magdaleny Trojnar podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę i prowadziły 14:7. Punktowała wtedy Barbara Cembrzyńska. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, nadziewały się na blok swoich rywalek i seriami traciły punkty. Przy zagrywkach Wiktorii Paluszkiewicz przegrywały 8:20. Błąd Anety Dudy w polu zagrywki zamknął tę część rywalizacji.

W trzecim secie meczu do stanu 8:8 obie drużyny grały punkt za punkt. Następnie podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego punktowały w bloku i wypracowały sobie dwupunktową przewagę (11:9). Błędy własne nowodworzanek zmusiły ich trenera do przerwania gry przy prowadzeniu Płomienia 14:12. Gospodyniom z Mazowsza przytrafił się bolesny w skutkach przestój. Przy stanie 18:16 w polu zagrywki zameldowała się Magdalena Trojnar i pozostała w nim do stanu 23:18. Miejscowe siatkarki miały duże problemy z przyjęciem, co przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Skuteczny kontratak Barbary Cembrzyńskiej dał wygraną zespołowi z Sosnowca.

Myśląc o przedłużeniu rywalizacji gospodynie musiały wygrać seta numer cztery. Sosnowiczanki po tym jak błąd popełniły ich rywalki prowadziły jednak 8:6. Do remisu po 12 atakiem z piłki przechodzącej doprowadziła Laskowska. Na boisku trwała zacięta rywalizacja. Do stanu 16:16 obie ekipy grały punkt za punkt. Sosnowiczanki odskoczyły jednak swoim rywalkom na trzy punkty. Prowadziły 20:17, po czym stanęły w miejscu. Ciężar gry na siebie wzięła Agnieszka Wołoszyn, cenne punkty zdobyła Sandra Świętoń. Atak Katarzyny Jędrzejewskiej sprawił ze do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W nim nowodworzanki poszły za ciosem. Tym razem oto one dominowały w polu zagrywki. Po tym jak punkt bezpośrednio w tym elemencie zdobyła Izabela Filipek, LOS prowadził 5:3. Przyjezdne myliły się w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Do wyrównania 7:7 asem serwisowym doprowadziła jeszcze Monika Głodzińska. Rozpędzone siatkarki z Mazowsza kontrataki zamieniały w punkty, postawiły też szczelny blok. Sosnowiczanki nie grały z taką werwą i animuszem jak to miało miejsce wcześniej, przegrały seta w stosunku 11:15. O tym komu przypadnie gra w półfinale zdecyduje więc niedzielne spotkanie.

MVP: Katarzyna Jędrzejewska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Płomień Sosnowiec 3:2
(25:23, 14:25,18:25, 25:23, 15:11)

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw: 1:1

LOS:  Jaworska (2), Filipek (11), Świętoń (7), A. Duda (3), M. Duda (9), Jędrzejewska (23), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak, Deptuch (8), Wołoszyn (2), Stan, Ł. Laskowska (6)
Płomień: Trojnar (7), Paluszkiewicz (8), Głodzińska (12), Cembrzyńska (20), Woźniczka (6), Abramajtys (13), Colik (libero) oraz Klekot, Sidor (3), Piśla, Bodzęta (1)