Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W meczu na szczycie lepsze tarnowianki

I liga K: W meczu na szczycie lepsze tarnowianki

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonał Eneę Energetyka Poznań 3:0. Było to dwunaste zwycięstwo liderek tabeli w bieżącym sezonie. Przyjezdne pomimo porażki pozostawiły po sobie dobre wrażenia, dzielnie walczyły w każdym secie, na niewiele się to zdało. Po tej porażce poznanianki zajmują piąte miejsce, mają na swoim koncie 23 punkty.

Od samego początku spotkania na boisku trwała zacięta wymiana. Mecz stał na dobrym poziomie, obie drużyny grały czujnie w obronie, były długie wymiany. Do stanu 6:6 gra toczyła się punkt za punkt, po czym do głosu doszły miejscowe zawodniczki, lepiej zagrały na siatce, ustrzegły się błędów własnych i po ataku Adrianny Kukulskiej prowadziły 9:6. Grę przerwał trener Marcin Patyk, ale na niewiele się to zdało. Ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, przy serii Klaudii Świstek było 14:9 dla zespołu z Małopolski, wówczas po raz drugi grę przerwał trener Patyk. Przyjezdne były w odwrocie, zwrot w tym secie nastąpił dopiero w końcówce. Tarnowiankom przytrafił się przestój, ich przewaga zmalała do trzech punktów (20:17), a przy serii Klaudii Laskowskiej doszło do remisu po 24. Ataki Adrianny Kukulskiej oraz Gabrieli Ponikowskiej zapewniły wygraną miejscowej ekipie.

W drugiej partii spotkania żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, obie ekipy ustrzegły się błędów własnych. Do stanu 9:9 wynik oscylował wokół remisu. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Wawrzyniak, zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, punkty dołożyły Klaudia Świstek oraz Adrianna Kukulska (12:9). Poznanianki nie odpuszczały, po ataku Pauliny Reiter doprowadziły do remisu po 17. Seria błędów własnych tarnowianek sprawiła, że Energetyk prowadził 20:19. W końcówce ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Ociepa popisała się asem serwisowym, jej koleżanki punktowały w bloku, a po ataku Agnieszki Cur-Słomki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Set trzeci był ostatnim, tarnowianki szybko zbudowały sobie przewagę, czytały grę poznanianek. Punktowy blok Klaudii Świstek dał im trzypunktową przewagę (8:5). Więcej siatkarskich argumentów po swojej stronie miały gospodynie, a po raz kolejny dała znać o sobie Magdalena Ociepa. Przy jej serii siatkarki z Tarnowa prowadziły 16:10. Drużyna z Wielkopolski pomimo niekorzystnego wyniku nie odpuszczała, ciężar gry na siebie wzięła Weronika Fojucik, dzięki niej Energetyk zniwelował straty do dwóch punktów, przegrywał 17:19. Kolejny zryw gospodyń dał im trzypunktową przewagę, atakowała Agnieszka Cur-Słomka (23:20). Energetyk po raz kolejny zniwelował straty i zbliżył się do tarnowianek na jeden punkt (22:23). Grę przerwał trener Marcin Wojtowicz, ostatnie dwie akcje należały do miejscowej ekipy. Atak Ponikowskiej zapewnił im zwycięstwo. W najbliższy piątek drużyna z Tarnowa rozegra mecz awansem z AZS AWF Warszawa i zakończy zmagania w roku 2021.

MVP: Adrianna Kukulska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0
(26:24, 25:21, 25:22)

Roleski: Wawrzyniak (2), Kukulska (14), Ponikowska (10), Ociepa (4), Kowalska (9), Świstek (14) Pawłowska (libero) oraz Cur-Słomka (6)
Energetyk: Plaga (14), Oktaba, Reiter (10), Laskowska (6), Fojucik (19), M. Pisarska (1), Rafałko (libero) oraz Rafalska (1) oraz Niwald i Dagmara Dąbrowska (1)