Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udane otwarcie sezonu SAN-Pajdy Jarosław

I liga K: Udane otwarcie sezonu SAN-Pajdy Jarosław

Zespół SAN-Pajdy Jarosław udanie rozpoczął rozgrywki w I lidze kobiet. Jarosławianki wygrały 3:1 z beniaminkiem I ligi NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół z Mazowsza dzielnie walczył z wyżej notowanym rywalem, wygrał drugą partię i był bliski przedłużenia rywalizacji w czwartym. Górę w tym meczu wzięło doświadczenie i ogranie zespołu z Jarosławia.

Drużyna z Jarosławia przy serii zagrywek Katarzyny Stepko prowadziła 5:2. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Pojedyncze ataki Anety Dudy oraz Wiktorii Paluszkiewicz na niewiele się zdały. Po błędzie własnym Katarzyny Saj przewaga gospodyń zmalała do jednego punktu (10:9), kolejne akcje należały ponownie do podopiecznych Piotra Pajdy. Przy serii Kariny Chmielewskiej ekipa z Podkarpacia prowadziła 13:8 i poszła za ciosem. Beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego w dalszym ciągu miał kłopoty z przyjęciem. Gospodynie wykorzystały to, kontrataki zamieniały w punkty, ponadto zdobyły kilka punktów w bloku i ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (17:10). NOSiR nie podjął już rywalizacji i był tłem dla dobrze dysponowanych jarosławianek. Do końca seta trwała przewaga i dominacja drużyny z Podkarpacia, ostatni punkt w tej odsłonie meczu zdobyła Aleksandra Szymańska (25:18)

W drugiej partii spotkania tym razem po serii zagrywek Kariny Chmielewskiej San-Pajda prowadził 4:1, odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa. Dwoma asami serwisowymi popisała się Nadia Wydmańska i przyjezdne traciły zaledwie jeden punkt do swoich rywalek, przegrywały 4:5. Nowodworzanki wyciągnęły wnioski z przegranego pierwszego seta i tym razem to one przejęły inicjatywę na boisku, dobrze spisała się Agnieszka Wołoszyn, po jej kontratakach NOSiR prowadził 11:9 i o przerwę poprosił trener Piotr Pajda. Jego podopieczne doprowadziły do wyrównania (11:11), gra obu ekip falowała, raz jedna a raz druga ekipa obejmowała prowadzenie, po czym je traciła na rzecz rywalek. Po asie serwisowym Katarzyny Stepko i błędzie nowodworzanek miejscowe zawodniczki prowadziły 18:16. Ich radość nie trwała zbyt długo, zespół gości lepiej zagrał w obronie, punktował w kontratakach i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać. Przy stanie 21:21 w polu zagrywki zameldowała się Katarzyna Tkaczyk, po jej zagrywkach przyjezdne prowadziły 24:21, seta atakiem zamknęła Agnieszka Wołoszyn i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie zarysowała się przewaga zespołu gospodyń, po asie serwisowym Kariny Chmielewskiej było 4:1 dla nich. Jarosławianki czytały grę swoich rywalek, serią zagrywek popisała się Daria Dąbrowska, zespół beniaminka popełnił serię błędów, w jednym ustawieniu stracił osiem punktów i przegrywał 5:16. Był to przełomowy moment tego jednostronnego seta, zespół gości nie miał siatkarskich argumentów, w SAN-Pajdzie punktowały Katarzyna Saj oraz Aleksandra Dudek. Ta ostatnia zawodniczka zakończyła tą jednostronną partię.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym meczu zespół gości musiał wyznać czwartego seta. Do stanu 8:8 obie ekipy grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Atak Aleksandry Szymańskiej oraz punktowy blok jej koleżanek sprawił, że gospodynie prowadziły 10:8. Zawodniczki beniaminka I ligi kobiet stanęły w miejscu, miały duże problemy z przyjęciem tak jak to miało miejsce w poprzednim secie meczu. Po asie serwisowym Katarzyny Stepko było 16:11 dla San Pajdy, sytuację próbowała ratować Klaudia Turkot, ale na niewiele się to zdało. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Saj i po jej serii zagrywek było 20:14. Wydawało się, że zwycięstwo gospodyń jest niezagrożone, zespół gości za sprawą Agnieszki Wołoszyn i jej trudnych zagrywek doprowadził do remisu 23:23. W nerwowej końcówce meczu rozgrywanej na przewagi, górę wzięło większe doświadczenie jarosławianek. Ostatni punkt w tym secie punktowym blokiem zdobyła Weronika Krysztofiak.

SAN-Pajda Jarosław – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1
(25:18, 22;25, 25:12, 26:24)

SAN-Pajda: Stepko (10), Chmielewska (6), Szymańska (8), Saj (24), Dąbrowska (6), Duek (15),  Murdza (libero) oraz Krysztofiak (3), Nowak (1), Papszun, Gilson (1) i Dutkiewicz (libero)
NOSiR: Tkaczyk (1), Świętoń (8), Duda (6), Paluszkiewicz (8), Wołoszyn (12), Jędrzejewska (5), Balcerowicz (libero) oraz Wydmańska (9), Kołodziekczyk i Cybulska