Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice ze Szczyrku udanie zainaugurowały sezon

I liga K: Uczennice ze Szczyrku udanie zainaugurowały sezon

Zgodnie z przewidywaniami uczennice ze Szczyrku wysoko zawiesiły poprzeczkę zespołowi z Opola. Podopieczne trenera Wiesława Popika po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonały wyżej notowaną drużynę Uni Opole 3:2 i udanie zainaugurowały ligowy sezon.

Już premierowy set sobotniego spotkania był bardzo udany i potoczył się po myśli SMS-u. – Konsekwentnie graliśmy zagrywką, dzięki czemu mogli realizowaliśmy nasze założenia na siatce – zaznacza Miłosz Majka, drugi trener szkolnej drużyny, która pierwszą odsłonę wygrała wyraźnie 25:18, zaś drugą po walce także zasłużenie przechyliła na swoją korzyść w stosunku 27:25.

Nieco inaczej losy meczu przebiegały od kolejnej partii. Po stronie SMS PZPS pojawiło się więcej błędów własnych, zwłaszcza atak nie funkcjonował na wysokiej skuteczności. Opolanki wygrały tą część spotkania w stosunku 25:17. Set numer 4 to huśtawka nastrojów w końcówce, która nieoczekiwanie była zacięta. Gospodynie zaprzepaściły to, że długimi fragmentami miały w zapasie bezpieczną przewagę – 8:3, 16:11, 23:18. Pomyłki niczym niewymuszone spowodowały, że siatkarki z Opola uwierzyły w odrobienie strat i wygrały tą odsłonę spotkania na przewagi.

Reakcja uczennic była doskonała. Odskoczyły opolankom na 5:2, dystans niebawem zwiększyły przy stanie 10:4, by przekonująco odnieść ważne zwycięstwo na inaugurację I-ligowych występów w nowym sezonie. – W trudnej sytuacji po przegranym secie dziewczyny pokazały, że mają już spore doświadczenie. Wygrana z mocnym przeciwnikiem to bez wątpienia dobry start rozgrywek – dodaje Majka.

Wśród podopiecznych trenera Wiesława Popika wyróżniła się w dzisiejszym meczu Julita Piasecka, która zdobyła aż 25 „oczek”. 19 punktów dołożyła Martyna Czyrniańska, a 12 środkowa Dominika Pierzchała.

SMS PZPS Szczyrk – Uni Opole 3:2
(25:18, 27:25, 17:25, 24:26, 15:5)

SMS: Pierzchała (12) Łazowska (7), Piasecka (25), Kulig (4), Leoniak (3), Czyrniańska (19), Dąbrowska (libero) oraz Poreda, Borowczak (8), Stefanik (8) i Rejment (libero)
Uni: Orzyłowska (13), Stronias (18), Ciesiulewicz (9), Trojan (6), Makarowska (4), Sieradzka (15), Adamek (libero) oraz Kłoda i Rybak (8)