Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec ze zwycięstwem i awansem do TAURON Ligi

I liga K: Stal Mielec ze zwycięstwem i awansem do TAURON Ligi

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

W meczu kończącym zmagania w turnieju finałowym I ligi kobiet ITA TOOLS Stal Mielec wygrała 3:1 z Trans-Ann Płomieniem Sosnowiec i awansowała do TAURON Ligi. Sosnowiczanki nie wykorzystały swoich szans w drugiej partii spotkania, którą przegrały na własne życzenie, zajęły trzecie miejsce, drugi był LOS. Drużyna z Podkarpacia ostatni raz w najwyższej lidze grała w sezonie 2011/2012.

Na początku spotkania drużyna z Sosnowca dotrzymała kroku faworytkom tego meczu do stanu 3:3. Dzięki Sonii Kubackiej Stal odskoczyła na dwa punkty, kilka chwil później doszło do kolejnego remisu po 5. Siatkarki z Sosnowca uzyskały dwupunktowe prowadzenie (9:7), po czym stanęły w miejscu. Serią trudnych zagrywek popisała się Marta Budnik, jej koleżanki punktowały w bloku i było 10:9 dla mielczanek.Z dobrej strony pokazała się Aleksandra Deptuch, sosnowiczanki prowadziły 11:9. Wynik oscylował wokół remisu, żadnej z nich nie udało się wypracować wyraźnej przewagi (15:15, 17:17). Kolejny raz dała o sobie znać Marta Budnik, przy jej zagrywkach drużyna z Podkarpacia zbudowała sobie dwupunktową przewagę (19:17). Sosnowiczanki nie dawały za wygraną również odpowiedziały skutecznymi zagrywkami. W tym elemencie dobrze spisała się Emilia Kaczmarzyk, jej koleżanki punktowały w bloku, był kolejny remis (21:21). Strzałem w dziesiątkę okazało się desygnowanie do gry Karoliny Śmietany, siatkarka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki, na siatce punktowała Wiktoria Nowak, było 24:22. Podopiecznym trenera Popika udało się doprowadzić do remisu, atakowała Emilia Mucha. Po emocjonującej grze na przewagi Płomień wygrał tę część zmagań. Ostani punkt atakiem ze skrzydła zdobyła Oliwia Laszczyk.

Stal była w odwrocie, miała problemy z przyjęciem, ponownie dała o sobie znać Kaczmarzyk, było 3:1 dla Płomienia. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Aleksandra Deptuch, grę przerwał trener Wiesław Popik, sosnowiczanki prowadziły 6:3. Mielczanki przy serii zagrywek Sonii Kurerowej w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 3:9. Sygnał do odrabiania strat dała Sonia Kubacka, w bloku punkty zdobyła Weronika Gierszewska, Stal przegrywała 7:10. Mecz obfitował w długie wymiany, więcej do powiedzenia na boisku miały siatkarki z Sosnowca. Przy stanie 17:12 Płomieniowi przytrafił się przestój, mielczanki lepiej zagrały na siatce oraz w obronie, w bloku cenne punkty zdobyła Weronika Gierszewska oraz Sonia Kubacka, Stal przegrywała 16:17. Do remisu po 18 doszło po tym jak została zablokowana Martyna Kłoda. Wiele dobrego w grę Płomienia wniosła wspomniana wcześniej Martyna Kłoda, mielczanki mylily się w przyjęciu, przegrywały 20:23. Siatkarki z Sosnowca nie wykorzystały swoich szans na wygranie drugiej partii spotkania. O tym kto wygra tego seta musiała decydować gra na przewagi. Szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. Przy stanie 28:28 w polu zagrywki zameldowała się Sonia Kubacka, popisała się asem serwisowym, a atakiem grę w tym secie zakończyła Karolina Staniszewska.

Podbudowane zwycięstwem w drugiej partii spotkania mielczanki poszły za ciosem. Sonia Kubacka po raz kolejny dała znać o sobie, popisała się trudnymi zagrywkami, Płomień nie potrafił sforsować szczelnego bloku swoich przeciwniczek, przegrywał 3:10. Wysokie prowadzenie mielczanek sprawiło, że drużyna ta rozluźniła się, Wiktoria Nowak wzięła sprawy w swoje ręce, punktowała w polu zagrywki. Dzięki niej Płomień zniwelował straty do trzech punktów, przegrywał 9:12. Grę Stali napędziła Weronika Gierszewska, po jej ataku mielczanki zbudowały sobie czteropunktowa przewagę (16:12). Podopieczne trenera Zabielnego nie grały tak skutecznie jak miało to miejsce w pierwszych dwóch setach. Mielczanki seriami zdobywały punkty, Gierszewska była liderką Stali, po jej kolejnym ataku tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 22:15. Błąd własny sosnowiczanek zakończył trzecią odsłonę meczu.

Mielczanki narzuciły swój styl gry, ręki w ataku nie zwalniała Weronika Gierszewska, było 4:2 dla Stali. Wspomniana Gierszewska popisała się także trudnymi zagrywkami, przy jej serii Stal odskoczyła na sześć punktów, prowadziła 10:4. Sosnowiczanki miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Mielczanki poszły za ciosem, dała o sobie znać Katarzyna Bryda, punktowała w ataku oraz polu zagrywki, tablica wyników wskazała ich prowadzenie 18:9. Podopieczne trenera Popika przy stanie 20:11 gospodynie turnieju finałowego rozluźniły się. Nie miało to żadnego wpływu na ich końcowe zwycięstwo. Sprytne zagranie Katarzyny Brydy zakończyło to spotkanie i przypieczętowało awans Stali do TAURON Ligi.

MVP: Weronika Gierszewska

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3
(27:25, 28:30, 19:25, 15:25)

Składy zespołów:
Płomień: Kaczmarzyk, Kurerowa, Nowak, Głodzińska, Laszczyk, Deptuch, Samul (libero) oraz Śmietana, Kłoda, Wróbel, Wiśniewska (libero)
Stal: Staniszewska, Bryda, Budnik, Mucha, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (libero) oraz Gierszewska, Hochołowska,  Brzoska, Kulig, Łyduch (libero)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę