Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna Wieliczka z kompletem punktów

I liga K: Solna Wieliczka z kompletem punktów

UJ CM 7r Solna Wieliczka pokonała zespół Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:0 w meczu 18. kolejki 1. ligi kobiet. Wieliczanki już w pierwszym secie pokazały dużą przewagę nad rywalem, a problemy miały jedynie w trzeciej partii. Ambitne aleksandrowianki próbowały przedłużyć losy rywalizacji i doprowadziły do walki na przewagi, jednak ostatecznie górą były siatkarki Solnej. MVP meczu została wybrana Katarzyna Tkaczyk.

Mecz w Aleksandrowie Łódzkim nie przyniósł zbyt wielkich emocji. Już w pierwszym secie przyjezdne narzuciły swój rytm. Szybko zbudowały wysoką przewagę i ostatecznie wygrały do 7. W drugiej partii zespół trenera Macieja Tietiańca próbował przełamać dobrą grę wieliczanek. Wprawdzie gra gospodyń wyglądała lepiej i zdołały one ugrać więcej punktów, ale wciąż było to za mało, aby wygrać seta. W trzeciej odsłonie siatkarki Libero za wszelką cenę walczyły o przedłużenie losów rywalizacji. Doprowadziły nawet do walki na przewagi. Tego dnia szczęście sprzyjało jednak zawodniczkom Solnej, które w decydujących momentach nie straciły koncentracji i wygrały 28:26.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Katarzyna Tkaczyk, rozgrywająca Solnej Wieliczka. Świetny mecz rozegrała Joanna Ciesielczyk, która zdobyła 23 punkty. Zanotowała ona aż 62% skuteczności w ataku. 15 „oczek” dla Solnej dołożyła Natalia Ciesielska. Z kolei w ekipie Libero Aleksandrów Łódzki koleżanki do walki zagrzewała Oliwia Laszczyk, która wywalczyła 13 punktów. Młoda zawodniczka zanotowała również 46% w przyjęciu.

Libero Aleksandrów Łódzki – Solna Wieliczka 0:3
(7:25, 17:25, 26:28)

Libero: Kołodziejczak, Laszczyk (13 pkt.), Wojtkiewicz (7), Gliwa (2), Mastalska, Gajewska (3), Smeja (libero) oraz Ruśkiewicz, Woźniczka (6) i Lipińska
Solna: Tkaczyk (3), Ciesielczyk (23), Ciesielska (15), Kuriata (7), Dreczka (8), Wieczorek (8), Reszelewska (libero) oraz Marcyjanik (1), Maksajda, Wojciechowska i Budnik (1)