Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Przełamanie gliwiczanek, zespół z Tarnowa bez punktu

I liga K: Przełamanie gliwiczanek, zespół z Tarnowa bez punktu

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonał w meczu wyjazdowym 3:1 i przerwał serię porażek. Zespół z Małopolski jedynie w wygranym trzecim secie były równorzędnym rywalem dla AZS-u. Dzięki temu zwycięstwu zespół ze Śląska wyprzedził w tabeli Karpaty Krosno i ma jeden punkt straty do tarnowianek.

Tarnowianki na początku prowadziły 4:0, serią zagrywek popisała się Ewa Bimkiewicz. Odpowiedź zespołu z Gliwic była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Agata Skiba. Jej koleżanki punktowały w bloku, gospodynie nie kończyły ataków z pierwszego uderzania, odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Zespół z Małopolski przegrywał 7:10. Set toczył się pod wyraźne dyktando podopiecznych trenera Wojciecha Czapli. Gliwiczanki odrzuciły od siatki swoje rywalki, zdobyły punkty bezpośrednio z zagrywki. Przy serii Agaty Skiby tablica wyników wskazała prowadzenie drużyny ze Śląska 18:12. W miejscowej drużynie nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. As serwisowy Joanny Ciesielczyk zakończył tę partię.Do stanu 5:3 tarnowianki były równorzędnym rywalem dla AZS-u. Przy serii Joanny Ciesielczyk i błędach własnych podopieczne trenera Wojciecha Serafina przegrywały 5:10. Ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Gliwic, postawiły szczelny blok, przez który nie mogły przebić się gospodynie, z dobrej strony pokazała się Joanna Ciesielczyk oraz Agata Skiba. po asie serwisowym Joanny Ciesielczyk przewaga zespołu gości wzrosła do ośmiu punktów (17:9). Zmiany w składzie gospodyń na niewiele się zdały. Do końca tej partii trwała dominacja i przewaga zespołu z Gliwic, miejscowa ekipa popełniła wiele błędów własnych. Autowy atak Ewy Bimkiewicz zakończył rywalizację w tym secie.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły zmagania w trzecim secie przyjezdne, przy serii Joanny Ciesielczyk AZS prowadził 5:0. Tarnowiankom udało się częściowo odrobić straty, ciężar gry na siebie wzięła Karolina Szczygieł, zawodniczka ta popisała się trudnymi zagrywkami, siatkarki AZS popełniły błędy w ataku i miały jeden punkt przewagi (9:8). Gliwiczanki nie dawały za wygraną ich grę napędziła Joanna Ciesielczyk, po jej asie serwisowym było 11:8. Z biegiem czasu do głosu doszła drużyna z Małopolski, dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Klaudia Kaczorowska, w ataku skutecznie zagrała Malwina Stroińska, miejscowa ekipa prowadziła 17:15. AZS stanął w miejscu, stracił rytm gry, kontratak Ewy Bimkiewicz sprawił że miejscowa drużyna prowadziła 21:17. W końcówce przy serii Aleksandry Cygan i atakach ze skrzydła Agaty Skiby doszło do remisu po 22. Ostatnie słowo w tej części gry należało do podopiecznych trenera Wojciecha Serafina. Seta punktowym atakiem zamknęła Klaudia Kaczorowska.

W ostatnim secie tego spotkania przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt (5:5, 8:8). Przyjezdne czujnie zagrały na siatce, czytały grę swoich rywalek, po kontrataku gliwiczanki miały dwa punkty przewagi (12:10). Do remisu doszło po zbiciu Ewy Bimkiewicz (12:12). W zespole z Tarnowa szwankowało przyjęcie, przy zagrywkach Agaty Skiby tablica wyników wskazała prowadzenie AZS-u 16:13. Zespół z Małopolski stanął w miejscu, do gry tego zespołu powróciły demony z dwóch pierwszych partii, nieskuteczna gra w ataku, słaba gra w kontratakach. Nie do zatrzymania w ataku była Agata Skiba. Przy stanie 21:17 w polu zagrywki pojawiła się Joanna Ciesielczyk i pozostała w nim do końca meczu. Gliwiczanki punktowały w bloku oraz kontrataku i zasłużenie wygrały to spotkanie.

MVP: Joanna Ciesielczyk

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(16:25, 19:25, 25:23, 17:25)

Składy zespołów:
PWSZ: Szabo (3), Dreczka (2), Szczygieł (3), Bimkiewicz (13), Sroińska (9), Pellegrino (8), Krześlak (libero) oraz Cur (4), Hebda, Kaczorowska (11) i Szpak
AZS: Ciesielczyk (20), Napalkowa (5), Jakóbiak (5), Skowron (10), Cygan (15) Skiba (22), Szmigielska (libero) oraz Nudha

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę