Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Poznanianki lepsze od Solnej

I liga K: Poznanianki lepsze od Solnej

Enea Energetyk Poznań zrewanżowała się za porażkę z pierwszej rundy wieliczankom. Podopieczne trenera Marcina Patyka wygrały 3:0 i znalazły się na trzecim miejscu w tabeli. Mają one trzy punkty więcej niż Częstochowianka i  Płomień.

Wieliczanki zaskoczyły swoje rywalki w pierwszej części gry. Z bardzo dobrej strony w polu zagrywki zaprezentowała się Joanna Ciesielczyk, poznanianki w jednym ustawieniu straciły osiem punktów z rzędu i przegrywały 3:10. W ich grze szwankowało przyjęcie, siatkarki z Poznania słabo zagrały w ataku. Sygnał do odrabiania strat dała Agata Plaga, tym razem przy jej serii zagrywek doszło do remisu po 11, a po asie serwisowym tej zawodniczki było 12:11. Poznanianki poszły za ciosem, ustawiły szczelny blok, kontrataki zamieniały w punkty i po punktowym bloku Dagmary Dąbrowskiej miały trzy punkty więcej niż ich rywalki (15:12). Po tym jak skutecznie zaatakowała ze środka Emilia Oktaba było 20:16 dla miejscowej ekipy. W końcówce seta do ataków zerwał się zespół gości, z dobrej strony zaprezentowała się Julia Wieczorek, dzięki niej doszło do remisu po 21. O tym komu przypadnie zwycięstwo w tej części gry musiała decydować gra na przewagi, nie brakowało emocji, po błędzie Solnej zwycięstwo odniosły poznanianki.

Podbudowane zwycięstwem w pierwszej partii spotkania miejscowe zawodniczki poszły za ciosem, odrzuciły swoje rywalki od siatki, lepiej zagrały w obronie i odskoczyły swoim rywalkom na pięć punktów (10:5). Przez cały czas ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, ich przewaga ani przez moment nie była zagrożona. Po ataku Pauliny Reiter tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu z Wielkopolski 18:14. Wówczas poznanianki stanęły w miejscu z ich prowadzenia nie  zostało nic. Zespół z Małopolski doprowadził do remisu po 19 przy serii Natalii Ciesielskiej. W końcówce swoją wyższość zademonstrowała miejscowa ekipa, w ataku ręki nie zwalniała Paulina Reiter, seta asem serwisowym zakończyła Agata Plaga.

W trzecim secie tego spotkania ciężar gry na siebie wzięła Klaudia Laskowska, po tym jak ta siatkarka zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki było 3:0 dla Energetyka. Wieliczanki miały duże problemy z przyjęciem, przez to ich gra była czytelna. Poznanianki seriami punktowały, kontrataki zamieniały w punkty, przy serii zagrywek Emilii Oktaby było 10:4. Trener zespołu gości dokonał wielu zmian w składzie, nie przyniosło to żadnych rezultatów. Nie do zatrzymania w ataku była Agata Plaga, po asie serwisowym Martyny Gorzkiewicz tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 17:9. Set miał jednostronny przebieg, wieliczanki nie miały siatkarskich argumentów, myliły się w każdym elemencie siatkówki. Podopieczne Marcina Patyka pewnie wygrały tego seta, ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Dagmara Dąbrowska.

MVP: Julita Rafałko

Enea Energetyk Poznań – Solna Wieliczka 3:0
(28:26, 25:23, 25:12)

Energetyk: Gorzkiewicz, Plaga, Oktaba, Reiter, Laskowska, Dagmara Dąbrowska, Rafałko (libero) oraz Stachowiak, M. Pisarska i W. Pisarska
Solna: Tkaczyk, Ciesielczyk, Ciesielska, Kuriata, Dreczka, Wieczorek, Reszelewska (libero) oraz Budnik Marcyjanik, Wojciechowska i Maksajda