Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień Sosnowiec rozgromił Częstochowiankę

I liga K: Płomień Sosnowiec rozgromił Częstochowiankę

Zdekompletowany zespół z Częstochowy wysoko przegrał kolejny mecz ligowy w stosunku 0:3. Przyjezdne w starciu z Płomieniem Sosnowiec w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. Gospodynie dzięki temu zwycięstwu zajmują trzecie miejsce w lidze i mają tyle samo punktów, co czwarta Solna.

Przyjezdne z Częstochowy zameldowały się w Sosnowcu w siedmiosobowym składzie. Z kolei trener Krzysztof  Zabielny desygnował do gry zawodniczki z drugiej szóstki. Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Sosnowca, dominowały w  każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zespół z Częstochowy zdobywał punkty głównie po błędach miejscowych siatkarek. Płomień prowadził 15:10, przyjezdne zbliżyły się na dwa punktu po ataku Zagozdy-Dobrzańskiej. Traciły  zaledwie dwa oczka, przegrywały 14:16. Na tym emocje w tej części gry się zakończyły. W jednym ustawieniu częstochowianki straciły osiem punktów z rzędu (14:24). Atak Martyny Kłody zakończył tę część meczu.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół gości seriami tracił punkty, nie miał siatkarskich argumentów. Po zbiciu Martyny Kłody było 11:5. Przy serii zagrywek Emilii Kaczmarzyk miejscowe siatkarki prowadziły 22:8. Kiwka Łucji Laskowskiej zamknęła ten jednostronny set.

Ostatnia partia meczu była popisem siatkarek z  Sosnowca. Po zbiciu Łucji Laskowskiej było 10:4, a po ataku Oliwii Laszczyk przewaga miejscowej ekipy wzrosła do dziesięciu punktów (17:7). Trudno cokolwiek pozytywnego napisać o grze zespołu gości, w szeregach którego grały niedoświadczone zawodniczki. Przy serii zagrywek Martyny Kłody było 23:9. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Karolina Natanek.

MVP: Karolina Natanek

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:15, 25:10, 25:10)

Płomień: Kłoda,  Laskowska,  Kaczmarzyk,  Laszczyk, Śmietana, Natanek, Wiśniewska  (libero)
Częstochowianka: Chmielewska, Kotlińska, Dobrzańska-Zagozda, Gniła, Grabowska, Komorek, Stanowska (libero)