Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Stali z Częstochowianką

I liga K: Pewne zwycięstwo Stali z Częstochowianką

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet zanotowały siatkarki Stali Mielec. Pokonały one bez straty seta zespół Częstochowianki, który w żadnym z setów nie przekroczył bariery 20 punktów. Mielczanki z ośmioma punktami są liderkami tabeli, a zespół spod Jasnej Góry zajmuje dziewiątą lokatę, mając na koncie cztery oczka.

Zdecydowanym faworytem tego starcia były mielczanki. Do stanu 6:6 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym seria zagrywek Marty Dudy dała prowadzenie 9:6 dla Stali. Częstochowianki odpowiedziały dobrą grą i doszło do remisu 10:10. Obie drużyny ponownie grały punkt za punkt do stanu 16:16. Następnie do głosu doszły gospodynie. Najpierw serią zagrywek popisała się Marta Duda, a później Paulina Stroiwąs. Zespół z Częstochowy miał problemy z przyjęciem, co przełożyło się na skuteczność w ataku i w konsekwencji Częstochowianka przegrała tego seta 17:25.

Do stanu 7:7 w drugiej partii trwała wymiana ciosów, po czym gospodynie zbudowały sobie dwupunktową przewagę (9:7). Mielczanki czytały grę swoich rywalek, punktowały w kontratakach i czujnie zagrały na siatce. W efekcie tego wypracowały sobie czteropunktową zaliczkę (14:10). Na zagrywce trwał popis Katarzyny Żabińskiej. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha straciły w jednym ustawieniu pięć punktów i przegrywały 10:17. Częstochowianki miały duże problemy w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i po błędzie Angeli Mroczek przegrywały już 13:20. Roszady w składzie i przerwy na żądanie w ekipie gości na niewiele się zdały. Mielczanki do końca seta kontrolowały jego przebieg i wygrały go dosyć pewnie 25:16.

Ostatnia partia tego meczu od samego początku ułożyła się po myśli miejscowej ekipy. Mielczanki poszły za ciosem, odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w kontratakach, co zaowocowało prowadzeniem 7:3. Drużyna spod Jasnej Góry była bezradna. Pojedynczymi akcjami próbowała nawiązać walkę, ale to było za mało. Gospodynie w dalszym ciągu dominowały w grze na siatce, ani przez moment nie straciły czujności i koncentracji. Po ataku Marty Dudy zrobiło się 15:9 . Przy stanie 20:14 w polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Bryda, która popisała się dwoma asami serwisowymi. Jej koleżanki punktowały w bloku i tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 24:14. Mecz właśnie blokiem zamknęła Marta Duda.

MVP: Aleksandra Stachowicz

Stal Mielec – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:17, 25:16, 25:15)

Stal: Łukasiewicz (10),  Stroiwąs (6), Żabińska (6),  Bryda (14), Stachowicz (5), Duda (12), Samul (libero) oraz Laskowska i Wardęga
Częstochowianka: Szumera (8), Matyszczak (1), Hnatyszyn (4), Mroczek (10), Ociepa (7), Lach (3), Wysokińska (libero) oraz Szynkiel, Pietrzkiewicz (1), Sidor (5) i Zych