Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo poznanianek

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo poznanianek

Pierwsze zwycięstwo za komplet punktów odniosły zawodniczki Enei Energetyka Poznań. W pokonanym polu zostawiły zespół z Krosna, wygrały z nim 3:0. Przyjezdne w żadnym z setów nie postawiły większego oporu swoim rywalkom.

Od samego początku spotkania poznanianki narzuciły swój styl gry. Po ataku Weroniki Fojucik było 6:3. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystały ich rywalki. Na środku siatki punktowała Emilia Oktaba. Po dwóch punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki tablica wyników wskazała prowadzenie ekipy z Wielkopolski 13:6. Krośnianki ani przez moment nie potrafiły zniwelować strat, ze skrzydła nie do zatrzymania była Paulina Reiter (18:10). Drużyna z Podkarpacia przy serii Niny Chojnackiej zdobyła trzy punkty z rzędów, było wówczas 19:14 dla poznanianek. Grę przerwał trener Marcin Patyk i był to dobry ruch tego szkoleniowca. Do końca seta trwała dominacja miejscowych siatkarek, seta atakiem z piłki przechodzącej zakończyła Anna Regulska.

W drugim secie przy stanie 3:3 w polu zagrywki zameldowała się Paulina Reiter. Popisała się serią trudnych zagrywek w tym dwoma asami serwisowymi i było 11:3 dla gospodyń. Chwilowy przestój w grze Energetyka sprawił, że grę przerwał ich trener Marcin Patyk (12:8). Przy kolejnej serii zagrywek, tym razem Martyny Gorzkiewicz, było 20:9. Ekipa z Wielkopolski czujnie zagrała na siatce, kontrataki zamieniała w punkty i kontrolowała boiskowe wydarzenia. W ekipie gości Natalia Sławińska pojedynczymi atakami próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry. Nie przyniosło to żadnych efektów, a tego jednostronnego seta atakiem ze środka zakończyła Emilia Oktaba.

Trzeci set był ostatnim, gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkówki, czujnie zagrały w obronie i na początku seta prowadziły 7:2. W zespole gości nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Po bloku Weroniki Fojucik i Anny Regulskiej na Marcelinie Glinieckiej przewaga Energetyka wzrosła do siedmiu punktów (14:7). Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych grę przerwał trener Marcin Patyk, a przewaga jego podopiecznych zmalała do trzech punktów (14:11). Po niej miejscowe siatkarki po raz kolejny dominowały w polu zagrywki. Przy stanie 17:13 w polu zagrywki zameldowała się Paulina Reiter i pozostała w nim do końca seta. W tej serii zapisała trzy asy serwisowe , a w całym meczu siedem.

MVP: Paulina Reiter

Enea Energetyk Poznań – Karpaty Krosno 3:0
(25:19, 25:14, 25:13)

Energetyk: Gorzkiewicz (2), Regulska (3), Oktaba (9), Reiter (22), Fojucik 8), D. Dąbrowska (9), Rafałko (libero) oraz Szczepuła, M. Pisarska i Niwald
Karpaty: Legień, Makarewicz (1), Chojnacka (6), Jakubowska (5), Sławińska (6), Gliniecka (5), Machowska (libero) oraz Bogdanowicz i M. Dąbrowska (4)