Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS na fali, wywiózł z Częstochowy trzy punkty

I liga K: LOS na fali, wywiózł z Częstochowy trzy punkty

Nie zwalnia tempa trzecia drużyna tabeli. LOS pokonał w Częstochowie tamtejszą drużynę 3:0. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha po raz drugi w obecnym sezonie przegrały z LOS-em. Zespół z Mazowsza zajmuje obecnie  trzecie miejsce, a ekipa spod Jasnej Góry jest piąta.

Podbudowany wygraną w Pucharze Polski zespół LOS-u po asie serwisowym Izabeli Jaworskiej prowadził 4:1. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego czujnie zagrały w obronie, nie było widać po nich zmęczenia środowym spotkaniem. Grę zespołu z Mazowsza napędziła Sandra Świętoń, a po jej ataku na 12:8 grę przerwał trener Andrzej Stelmach. Częstochowianki po ataku Marty Budnik zniwelowały straty do jednego punktu i przegrywały 13:14. Do remisu po 15 doszło po tym, jak została zablokowana Aneta Duda. Nowodworzanki ustrzegły się błędów własnych, kontrataki zamieniały w punkty, a przy serii zagrywek Sandry Świętoń prowadziły 23:18. Błąd własny gospodyń sprawił, że seta wygrała ekipa z Mazowsza.

Przyjezdne poszły za ciosem, dominowały w polu zagrywki. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Jędrzejewska, po jej atakach było 7:2. Gospodynie seriami traciły punkty, były tłem dla dobrze grającej  drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Set miał jednostronny przebieg, bowiem częstochowianki miały duże problemy z przyjęciem. Przy serii zagrywek Anety Dudy gospodynie w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrywały 5:16. Odrzucone od siatki miejscowe siatkarki były tłem dla swoich rywalek. Po tym jak asem serwisowym popisała się Łucja Laskowska, było 21:9 dla zespołu gości. Set ten zakończył się ich wysokim zwycięstwem w stosunku 25:12.

Ostatnia partia tego spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia zespołu LOS-u. Rozpędzone nowodworzanki po raz kolejny czujnie zagrały w obronie, punktowały w bloku i było 6:1 dla nich. W zespole z Częstochowy nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Liderką zespołu gości była Marta Duda, odpowiedziała jej Angela Mroczek i było 9:8 dla trzeciej drużyny tabeli. Więcej do powiedzenia na boisku miały siatkarki z Mazowsza, a zmienniczki które pojawiły się na boisku zaprezentowały się z dobrej strony. Atak Izabeli Filipek ze środka dał LOS-owi czteropunktową przewagę (16:12). Gospodynie traciły dystans punktowy, popełniły błędy własne i przegrywały 16:21.  W końcówce zerwały się jeszcze do odrabiania strat i zbliżyły się na trzy punkty (20:23). Ostatnie słowo należało do ćwierćfinalistek Pucharu Polski, wygrały one 25:21 i wywiozły z trudnego terenu trzy punkty.

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(19:25, 12:25, 21:25)

Częstochowianka: Grabowska, M. Budnik (6), Morczek (12), Rybak (3), Daria Dąbrowska (4), Szumera (11), Dutkiewicz (libero) oraz Czerwińska, Wardęga (1), J. Papszun (2) i Piekarz (libero)
LOS: Ł. Laskowska (10, Jaworska (2), Świętoń (11), A. Duda (1), M. Duda (17), Jędrzejewska (11), Balcerowicz (libero) oraz Filipek (2) i Deptuch (2)