Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS bezlitosny dla Libero Aleksandrów Łódzki

I liga K: LOS bezlitosny dla Libero Aleksandrów Łódzki

Siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki pewnie i wysoko pokonały beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego. Przyjezdne w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Dzięki temu zwycięstwu nowodworzanki pozostały na trzecim miejscu w tabeli, zespół Libero zamyka ligową tabelę z dwoma punktami.

Pierwszy set nie miał większej historii. Od samego początku meczu swój styl gry narzuciły wyżej notowane w tabeli siatkarki LOS-u. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki i po kontrataku Aleksandry Deptuch prowadziły 10:1. Przyjezdne były tłem dla swoich rywalek, popełniły wiele prostych błędów, miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Set miał całkowicie jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando miejscowej ekipy. Punktowy atak Marty Dudy dał jej dziesięciopunktową przewagę 16:6.  Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego dominowały w każdym elemencie siatkówki, nieźle spisała się Sandra Świętoń. Tego jednostronnego seta atakiem z piłki przechodzącej zakończyła Izabela Filipek.

Na początku drugiej odsłony spotkania zespół gości dotrzymał kroku swoim rywalkom do stanu 3:3, po czym ponownie przytrafił mu się przestój. Przy serii Izabeli Filipek tablica wyników wskazała prowadzenie LOS-u 11:7. Aleksandrowianki podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania seriami traciły punkty, miały bardzo duże problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Izabela Jaworska skutecznie  gubiła blok rywalek i skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek. Te kończyły akcje i punktowały z niemal każdej pozycji. Pojedyncze punkty zdobyte przez Klaudię Gajewską, czy Izabelę Wasik na niewiele się zdały. Trener Bartosz Kujawki desygnował do gry zawodniczki rezerwowe, a te wywiązały się ze swoich ról bardzo dobrze. Po zbiciu Julii Grzelak było 20:12. Ostatni punkt w tym secie atakiem ze skrzydła zdobyła Katarzyna Jędrzejewska.

Ostatni set tego jednostronnego pojedynku niczym specjalnym nie różnił się od dwóch wcześniejszych. Przyjezdne dwukrotnie prowadziły w tej części gry 3:2 i 4:3. Następnie do głosu doszły gospodynie i kontynuowały swoją dobrą grę. Przyjezdne wyraźnie odstawały swoim rywalkom, przewaga w tym secie była również wyraźna. Gospodynie punktowały w bloku, był to ich mocny element w tym meczu. (13:8). W końcówce tego seta było 20:12, gospodynie nieco się rozluźniły straciły kilka punktów  rzędu, lecz nie miało to żadnego wpływu na ich końcowe zwycięstwo.

MVP: Łucja Laskowska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:11, 25:14, 25:19)

LOS: Laskowska (8), Filipek (9), Świętoń (9), Deptuch (10), M. Duda (10),  Balcerowicz (libero) oraz Grzelak (1). A. Dudda (2), Wołoszyn (2), Jędrzejewska (7) i Kujawska (libero)
Libero: Kołodziejczyk (1), Laszczyk (13), Wojtkiewicz (3), Magdalena Woźniczka(3), Gajewska (4), Wasiak (7) , Daleszczyk (libero) oraz Ruśkiewicz (4)