Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejny komplet punktów Częstochowianki

I liga K: Kolejny komplet punktów Częstochowianki

Nie udał się debiut Wojciecha Serafina w roli I trenera żeńskiego zespołu. Drużyna z Tarnowa zdołała wygrać w Częstochowie tylko jeden set. W pozostałych trzech górą były podopieczne Andrzeja Stelmacha, dla których było to drugie zwycięstwo w sezonie.

Od początku spotkania nie brakowało przedłużonych akcji, lepiej na siatce prezentowały się gospodynie, szybko wypracowując trzypunktową przewagę (5:2). Przyjezdne nie ustrzegły się prostych błędów, po autowym ataku z prawego skrzydła o czas poprosił trener Wojciech Serafin (8:4). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, to częstochowianki dyktowały warunki (14:7). W szeregach gospodyń ręki nie wstrzymywała Wiktoria Szumera (15:8). Dopiero w drugiej części seta przyjezdne wzmocniły zagrywkę, a dystans stopniał. Gdy z przyjęciem nie poradziła sobie Wysokińska było już tylko 19:17. Końcówka toczyła się jednak pod dyktando Częstochowianki. Raz za razem celne zagrywki posyłała Izabela Matyszczak. Blok duetu Mroczek/Ociepa zamknął inauguracyjną odsłonę.

Otwarcie drugiego seta było wyrównane, dopiero po błędach przeciwniczek gospodynie zaczęły budować przewagę, a gdy asa dołożyła Rozalia Hnatyszyn Częstochowianka prowadziła 10:6. Przyjezdne starały się walczyć, jednak wciąż miały spore problemy z przyjęciem, co utrudniało im wyprowadzenie skutecznego ataku. Po mocnym zagraniu z lewego skrzydła gospodyń czas wykorzystał trener Serafin (15:8). W kolejnych akcjach przyjezdne poprawiły grę w obronie. Tarnowianki coraz częściej punktowały blokiem, dlatego przerwę wykorzystał tym razem trener Stelmach (18:14). Mocno atakowała Malwina Stroińska. Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła gospodyniom, by spokojnie wygrać seta. Decydujący punkt ponownie padł po bloku.

Tarnowianki z nową energią weszły w trzeciego seta (5:7). W kolejnych akcjach Częstochowianka doprowadziła do wyrównania. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów (11:12). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, żadne z zespołów nie był w stanie wypracować większej przewagi (15:14). Po obu stronach zdarzały się błędy, a wynik pozostawał na styku. W decydującą fazę gospodynie wchodziły prowadząc 20:19, wtedy o czas poprosił trener Serafin. Po przerwie długą akcję zakończyła błędem Rozalia Hnatyszyn. Tarnowianki do końca nie odpuszczały, po podwójnym bloku na Szumerze to przyjezdne miały piłki setowe – 24:22. Po drugiej przerwie dla trenera Stelmacha kropkę nad i postawiła Ewa Bimkiewicz.

Podrażnione takim przebiegiem trzeciego seta częstochowianki od początku czwartej partii narzuciły swój rytm gry (7:3). Raz za razem mocno atakowała Szumera (10:6). Przyjezdne nie pomagały sobie popełniając błędy. Gra tarnowianek była chaotyczna, gościom brakowało kończącego ataku. W dalszej fazie seta dodatkowo częstochowianki celowały rywalki z pola zagrywki (19:11). Zespół z Tarnowa nie poddawał się. Chociaż po ataku przez środek Wioletty Lach gospodynie prowadziły 20:14, ich przeciwniczki nie spuściły głów. W końcówce nie brakowało przedłużonych wymian, a błędy zaczęły pojawiać się w szeregach drużyny prowadzonej przez trenera Stelmacha (21:17). Skuteczny atak Szumery dał serię piłek meczowych zespołowi z Częstochowy (24:20), a decydujący punkt padł po ataku Hnatyszyn.

MVP: Kinga Wysokińska

Częstochowianka Częstochowa – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1
(25:18, 25:19, 22:25, 25:21)

Częstochowianka: Szumera (21), Matyszczak (2), Hnatyszyn (15), Mroczek (19), Ociepa (8), Lach (10), Wysokińska (libero) oraz Sidor, Pietrzkiewicz i Jakubowska
Grupa Azoty: Szabo (14), Dreczka (7), Cur (7), Szczygieł, Bimkieicz (14), Kaczorowska (9), Kaczyńska (libero) oraz Stroińska (3) i Krześlak (libero)