Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo liderek tabeli, Libero bez szans

I liga K: Kolejne zwycięstwo liderek tabeli, Libero bez szans

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonał beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego 3:0. Przyjezdne dzielnie walczyły w drugim secie, w którym przekroczyły barierę 20 punktów. W pierwszym i trzecim nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Było to czwarte zwycięstwo tarnowianek, które z kompletem punktów są liderkami tabeli.

Beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego rozpoczął mecz od prowadzenia 6:2. Asem serwisowym popisała się Dominika Kołodziejczyk, a gospodynie grały ospale i o przerwę na żądanie poprosił ich szkoleniowiec – Marcin Wojtowicz. Po niej do głosu doszły tarnowianki, po atakach Poli Nowackiej doprowadziły do remisu po 6 i przejęły inicjatywę. Na siatce czujnie zagrała Aleksandra Gancarz, po jej ataku było 13:9. Od tego momentu zespół gości całkowicie oddał inicjatywę swoim rywalkom. Przy serii Adrianny Kukulskiej było 20:11. Błąd w polu zagrywki Izabeli Wasiak zamknął tego jednostronnego seta.

W drugiej partii spotkania przyjezdne nie poddawały się. Wynik oscylował wokół remisu. Beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego punktował w bloku, toczył w miarę wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem. Przyjezdne lepiej zagrały w bloku, w całym meczu zdobyły w tym elemencie siedem punktów. Prowadziły one 10:8 i 13:10. Momentem przełomowym tej części gry było pojawienie się na boisku Klaudii Świstek. Siatkarka ta napędziła grę swojej drużyny, punktowała w polu zagrywki i w ataku. Do stanu 17:14 na boisku dominowała ekipa Libero, wówczas reprymendy swoim podopiecznym udzielił trener Wojtowicz. Ręki w polu zagrywki nie zwalniała Adrianna Kukulska, przy jej serii było 20:17. Był to przełomowy moment tego seta, bowiem gospodynie poszły za ciosem, a atakowała Wiktoria Kowalska (24:20). Zawodniczka ta skutecznym uderzeniem zapewniła zwycięstwo swojej drużynie.

Set trzeci był ostatnim w tym spotkaniu. Serią zagrywek popisała się Klaudia Świstek, przy jej serii było 10:1. Przyjezdne w ogóle nie podjęły rywalizacji, popełniły wiele błędów własnych i traciły dystans punktowy. Set miał jednostronny przebieg, po kontrataku Wiktorii Kowalskiej przewaga miejscowej ekipy wzrosła do 10 punktów (14:4). Podopieczne Macieja Tietiańca nie miały siatkarskich argumentów, a przy serii Adrianny Kukulskiej było 20:6. Aleksandrowianki miały bardzo duże problemy z przyjęciem i w tej części gry seriami traciły punkty. Tę jednostronna partię błędem w polu zagrywki zakończyła Dominika Kołodziejczyk.

MVP: Adrianna Kukulska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:14, 25:22, 25:11)

PWSZ: Nowacka (10), Kukulska (20), Szczygieł (2), Ponikowska (6), Gancarz (7), Kowalska (11), Pawłowska oraz Świstek (7)
Libero: Kołodziejczyk, Laszczyk (3), Wojtkiewicz (3), Magdalena Woźniczka (7), Gajewska (7), Wasiak (8),  Daleszczyk (libero) oraz Smeja (1) i Gliwa (1)