Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

I liga K: Karpaty rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałkowy poranek pierwszoligowy zespół krośnieńskich siatkarek rozpoczął przygotowania do sezonu 2020/2021. Sztab szkoleniowy i zawodniczki spotkali się na pierwszym treningu, przerwa spowodowana była przez pandemię koronowirusa.

W krośnieńskim klubie zaszły zmiany organizacyjne. Kibice będą mogli śledzić zmagania drużyny kobiecej w I lidze, zaś męskiej w VI grupie II ligi. Obie drużyny w sezonie 2020/2021 będą występować pod jedną nazwą Karpaty Krosno Glass – Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno, czyli Karpaty KPU Krosno.Pierwsze do treningów wróciły panie. 13 zawodniczek rozpoczęło przygotowania pod kierunkiem dotychczasowego sztabu szkoleniowego. Działacze z Krosna na razie nie podali, kto będzie grał w ich zespole. Z ubiegłorocznej kadry zespołu w krośnieńskiej drużynie pozostały trzy zawodniczki. Jedna siatkarka powróciła po przerwie, a resztę kadry uzupełnią zawodniczki, które reprezentowały kluby pierwszoligowe oraz perspektywiczne i pragnące zaistnieć w siatkówce. W kadrze ekipy z Podkarpacia pojawią się też waleczne zawodniczki z klubów drugiej ligi. Ma być to zespół, który nie przestraszy się nikogo, a swoją walecznością i ambicją oraz sercem zostawianym na boisku przysporzy swoim kibicom wiele radosnych chwil. Nie jest wykluczone, że kadra zostanie uzupełniona jeszcze o jedną zawodniczkę.

Pierwszoligowe zmagania zespół z Podkarpacia rozpocznie w ostatnią sobotę września od wyjazdowego spotkania w Gliwicach z tamtejszym AZS-em. W Krośnie Karpaty KPU zaprezentują się w pierwszy weekend października w derbowym spotkaniu z drużyną Stali Mielec.

źródło: karpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved