Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Druga porażka Olimpii, trzy punkty Energetyka

I liga K: Druga porażka Olimpii, trzy punkty Energetyka

Zgodnie z planem Energetyk Poznań pokonał w meczu wyjazdowym beniaminka I ligi kobiet Olimpię Jawor 3:0 . Gospodynie z Dolnego Śląska w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów i były tłem dla poznanianek. Dla Energetyka było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, Olimpia pozostaje bez wygranej.

Przy serii Oriany Miechowicz poznanianki prowadziły 8:2, gospodynie były tłem dla dobrze dysponowanych rywalek. Podopieczne trenera Marcina Patyka dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Przy stanie 4:11 gospodynie ruszyły do odrabiania strat, atakowała Cecylia Pietruszka i przegrywały one 9:12. Pomimo chwilowego zrywu na boisku nadal widoczna była przewaga Energetyka. Po ataku Oriany Miechowicz było 16:11 dla zespołu gości, błędy własne zarówno w przyjęciu, jak i ataku sprawiły że przyjezdne prowadziły 18:11. Do końca seta trwała dominacja zespołu ze stolicy Wielkopolski i nie była ona zagrożona. Ostatecznie to Energetyk wygrał 25:15 i prowadził w meczu 1:0.

W drugim secie spotkania obie ekipy grały punkt za punkt, po czym zarysowała się przewaga poznanianek. Postawiły one szczelny blok, którego nie mogły sforsować zawodniczki beniaminka i przy serii Emilii Oktaby miały czteropunktową przewagę. Wówczas o przerwę poprosił trener gospodyń, posunięcie to nic nie zmieniło. Większe doświadczenie i ogranie na pierwszoligowych boiskach było po stronie poznanianek Po asie serwisowym Kaludi Świstek tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 12:7. Olimpia traciła dystans punktowy do swoich rywalek, które rozstrzelały je zagrywką. Przy kolejnej serii Oriany Miechowicz było 16:9, zespół gości kontrataki zamieniał w punkty. Przewaga zespołu gości ani przez moment nie była zagrożona, prowadziły one 20:12, 23:16. Olimpia dzięki Patrycji Grubasz zniwelowała nieco straty w końcówce seta, ale nie miało to wpływu na zwycięstwo przyjezdnych.

Drużyna z Wielkopolski w dalszym ciągu dominowała na boisku i prowadziła 2:0, po czym popełniała błędy własne i doszło do remisu – 3:3. Gospodynie walczyły jak równy z równym ze swoimi przeciwniczkami do stanu 9:9. Scenariusz gry był taki sam jak w poprzednich dwóch setach, przyjezdne dominowały w polu zagrywki, skutecznie zagrały na siatce i przy serii kapitan Klaudii Świstek prowadziły 14:9, zespół z Jawora stanął w miejscu. Pojedynczymi akcjami gospodynie próbowały odwrócić losy tego seta, ale na niewiele się to zdało. Proste błędy w ataku, oraz słabe przyjęcie sprawiły, że poznanianki były coraz bliżej końcowego zwycięstwa, prowadziły one 20:14. Punktowy atak Klaudii Świstek dał serię piłek meczowych Energetykowi. Seta oraz mecz asem serwisowym zakończyła Martyna Pisarska.

MVP: Wronika Fojucik

Olimpia Jawor – Energetyk Poznań 0:3
(15:25, 19:25, 17:25)

Olimpia: Mirosławka, Krycka (1),Pieteruszka (10), Mackiewicz (6), Piszcz (2), Mielczarek (7), Kwolek (libero) oraz Grubasz, Makarewicz, Truchan, Łastowiecka, Marcyjanik (1) i Klisziak (libero)
Energetyk: Klekot (5), W. Pisarska (5),  Świstek (7), Miechowicz (11), Oktaba (9), Fojucik (12), Skomorowska (libero) oraz M. Pisarska (1), Regukska (1), Niwald i Wnuk (libero)