Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka wyrównała stan rywalizacji, decydujący mecz w niedzielę

I liga K: Częstochowianka wyrównała stan rywalizacji, decydujący mecz w niedzielę

Częstochowianka Częstochowa wygrała z Eneą Energetykiem Poznań 3:1 i wyrównała stan rywalizacji na 1:1. O tym komu przypadnie awans do półfinału zdecyduje niedzielny mecz. Jedynie dwa pierwsze sety miały wyrównany przebieg, w trzecim i czwartym dominacja Częstochowianki nie podlegały żadnej dyskusji.

W pierwszym secie spotkania poznanianki zbudowały sobie trzypunktową przewagę (9:6), którą straciły. Po serii zagrywek Darii Dąbrowskiej był remis  po 9, a do stanu po 15 toczyła się gra punkt za punkt. Po czym do głosu doszły podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, punktowały w kontratakach i prowadziły 20:16. Ekipa z Wielkopolski zdołała doprowadzić do remisu – 22:22, ale ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu spod Jasnej Góry. Drużyna ta czujnie zagrała na siatce, punktowała w bloku i wygrała pierwszą część meczu w stosunku 25:22.

Drugi set meczu ułożył się po myśli Energetyka. Przy serii zagrywek Weroniki Fojucik zespół z Wielkopolski prowadził 5:2, po czym stracił całą przewagę. Z dobrej strony pokazała się Angela Mroczek, punktowała Daria Dąbrowska i było 10:8. Wtedy więcej do powiedzenia miały częstochowianki. Po ataku wspominanej Darii Dąbrowskiej wypracowały sobie czteropunktową przewagę (17:13) i utrzymały ją do stanu 20:17. Wówczas przytrafił im się przestój. Gospodynie miały słabe przyjęcie i popełniły błędy własne. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Weronika Fojucik. Dzięki niej przyjezdne odrobiły straty i miały jeden punkt więcej niż Częstochowianka (21:20). Błędy własne sprawiły, że miejscowa drużyna przegrała tę część meczu.

Do stanu 8:8 toczyła się gra punkt za punkt, a żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Gospodynie wzmocniły swoją zagrywkę, odrzuciły swoje rywalki od siatki i na efekty ich dobrej gry nie trzeba było zbyt długo czekać. Ręki w ataku nie zwalniała Wiktoria Szmera, cenne punkty dołożyła Angela Mroczek i było 16:11. Skuteczny atak ze środka Adrianny Rybak powiększył przewagę na korzyść zespołu z Częstochowy do ośmiu punktów (22:14). Atak Angeli Mroczek sprawił, że miejscowa drużyna wygrała tego seta 25:15.

Czwarta partia meczu była ostatnią w tym meczu. Przyjezdne stanęły w miejscu podczas serii zagrywek Adrianny Rybak. Popełniły błędy własne, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i przegrywały 3:9. Kolejna serią zagrywek popisała się Wiktoria Szumera, a tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie miejscowej ekipy (16:6). Poznanianki nie miały siatkarskich argumentów, myliły się w każdym elemencie. Po ataku Adrianny Rybak było 20:7, w końcówce podopieczne trenera Marcina Patyka zdobyły kilka punktów z rzędu, punktowała Anna Regulska, a Energetyk przegrywał 12:24. Ostatecznie to podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały tego seta oraz cały mecz 3:1. O tym komu przypadnie awans do półfinału zdecyduje niedzielny mecz.

Częstochowianka Częstochowa – Enea Energetyk Poznań 3:1
(25:22, 21:25, 25:15, 25:14)

Stan rywalizacji  play-off do dwóch zwycięstw: 1:1

Częstochowianka: Budnik (1), Mroczek (11), Budnik (1), Stachowicz (4), Rybak (10), Daria Dąbrowska (18), Szumera (12), Dutkiewicz (libero) oraz Papszun, Czerwińska (3), Grabowska
Energetyk: Gorzkiewicz (1), Regulska (10), Plaga (10), K. Laskowska (6), Szczepuła (8), Fojucik (3), Rafałko (libero) oraz W. Pisarska, M. Pisarska (3), Reiter (7), Niwald, Stryjak (libero)