Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga argentyńska: Bolivar Voley wycofany z rozgrywek

Liga argentyńska: Bolivar Voley wycofany z rozgrywek

fot. Katarzyna Antczak

Po 18 latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej Bolivar Voley został wycofany z rozgrywek argentyńskiej elity. Taką decyzję podjęli działacze w odniesieniu do problemów zaistniałych w efekcie koronawirusa.

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na światowym sporcie. Ucierpiały także kluby siatkarskie. Pisaliśmy już chociażby o problemach niemieckich czy brazylijskich drużyn. Okazało się, że kryzys dotknął także Argentynę, a w szczególności Bolivar Voley, który przez ostatnie 18 lat był jednym z czołowych klubów argentyńskiej ekstraklasy, zdobywając między innymi osiem tytułów mistrzowskich oraz jeden tytuł Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.Pierwszym zwiastunem kłopotów Bolivar Voley było odejście z zespołu wieloletniego trenera Javiera Webera. Prowadził on argentyńską ekipę przez 14 lat, ale po ostatnim sezonie, który został przerwany przez koronawirusa, zdecydował się na zmianę barw klubowych. Drużyna z San Carlos Bolivar pod wodzą Webera wygrała sześciokrotnie ligę argentyńską, pięciokrotnie sięgnęła po krajowy puchar, dwa razy po Master Cup i raz po Superpuchar. Wygrała również raz Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej i Copa Libertadores. W sezonie 2006/2007 Bolivar ustanowił unikalny rekord – sięgnął po mistrzostwo kraju bez porażki, wygrywając aż 57 spotkań.

Okazało się, że pandemia koronawirusa uniemożliwiła argentyńskiej drużynie walkę o kolejne tytuły. – Musimy zmierzyć się ze skomplikowaną sytuacją, dlatego informujemy, że klub nie weźmie udziału w rozgrywkach ligi argentyńskiej w sezonie 2020/2021 (ACLAV). Decyzja ta jest podyktowana restrukturyzacją i strategią sportową – można przeczytać w oświadczeniu klubu.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved