Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Libero zostaje w Warszawie

Libero zostaje w Warszawie

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa

Po wywalczeniu awansu do TAURON 1. Ligi na kolejny sezon z ubiegłorocznej ekipy zostają zawodnicy występujący na pozycjach – atakujący, przyjmujący, rozgrywający, środkowy oraz libero. W tym gronie nie może oczywiście zabraknąć Bartosza Tomczaka, dla którego będzie to już 4. sezon w barwach Wojskowych.

Bartosz Tomczak w ostatnim sezonie był pewnym punktem drużyny i podstawowym libero zespołu, nie mając praktycznie i dosłownie żadnej konkurencji (Dorian Kowalczyk zmagał się z kontuzją przez większość sezonu).Nie przeszkodziło mu to w utrzymaniu wysokiej i równej formy przez cały sezon, a skuteczna gra w obronie w znacznym stopniu przyczyniła się do wygranej legionistów w drugoligowych rozgrywkach. Można śmiało powiedzieć, że od niego zaczynała się skuteczna walka Wojskowych na parkiecie. Jego energia i ogromna żywiołowość mobilizowała kolegów z drużyny do jeszcze lepszej gry. Swoją przygodę zaczynał w drużynach siatkarskich z Olsztyna – UKS Tempo 25 oraz KPS CST Consulting Choroszcza. Następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie szlifował swoją grę pod okiem trenerów z MKS MDK Warszawa. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 trafił do seniorskiej drużyny Legii Warszawa, gdzie o miejsce na parkiecie rywalizował z Wojtkiem Sumarą. Ostatni sezon to już zdecydowany numer 1 na tej pozycji, dlatego nie mogło go zabraknąć w kadrze budowanej na rozpoczynające się we wrześniu rozgrywki TAURON 1. Ligi. Bartosz Tomczak zostaje w Legii Warszawa na kolejny sezon.

Bartosz Tomczak to pewny punkt naszego zespołu w trakcie ostatnich sezonów. Jego widowiskowa gra i żywiołowe reakcje wielokrotnie pomagały zespołowi w trudnych momentach. Wierzymy, że jego potencjał wykracza daleko poza grę w II lidze, stąd też naturalnym była chęć zatrzymania go w naszej drużynie…i to się udało – mówi Michał Trybusz, Członek Zarządu MUKS Wojskowi Warszawa.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: siatkowka.legia.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę