Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lenka Ovečková: Musiałyśmy się skonsolidować

Lenka Ovečková: Musiałyśmy się skonsolidować

fot. chemik-police

Siatkarki reprezentacji Słowacji biorą udział w kwalifikacjach do EuroVolley 2023. Nasze południowe sąsiadki mają za sobą trzy spotkania w grupie E i bilans dwóch zwycięstw oraz jednej porażki. Trener Michal Masek ma skomplikowaną sytuację kadrową, a przed jego zespołem mecz rewanżowy z Dunkami na wyjeździe.

Słowaczki w grupie E rywalizują z Łotwą, Hiszpanią i Danią. Jak dotąd nasze południowe sąsiadki wygrały z Łotyszkami i Dunkami, zaś w meczu z Hiszpankami musiały uznać wyższość rywalek.

O kulisach meczu z Danią opowiedział trener Michal Masek. – Przed meczem byliśmy w bardzo trudnej sytuacji. Zadzwoniliśmy do dwóch zawodniczek, które nie były z nami na zgrupowaniu i do godziny trzynastej nie wiedzieliśmy, kto zagra. Czapki z głów wobec tego, jak dziewczyny poradziły sobie z tym fizycznie i psychicznie – przyznał szkoleniowiec. – Karin Šunderlíková jest kontuzjowana i nie pomoże nam do końca kwalifikacji. Karin Palgutová jest chora i wierzę, że wróci za kilka dni. Czeka na nas mecz w Danii, a potem chcemy rozegrać dobry mecz u siebie z Hiszpankami.– Jesteśmy zadowoleni z występu – powiedziała po pierwszym meczu z Dunkami Lenka Ovečková. – Po trudnej podróży z Hiszpanii musiałyśmy się skonsolidować i myślę, że nam się udało. W drużynie były problemy, ale na szczęście się udało. Starałyśmy się być skoncentrowane. Cały czas rozmawiałyśmy na boisku, żeby nie odpuścić ani jednej piłki i szybko się z tym uporać.

Kolejny mecz kwalifikacji do mistrzostw Europy 2023 Słowaczki rozegrają 4 września. Ich rywalkami będą ponownie Dunki, ale tym razem zespoły zagrają w duńskim Køge.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę