Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Leal podpisał trzyletni kontrakt

Leal podpisał trzyletni kontrakt

fot. Klaudia Piwowarczyk

Joandry Leal jest nowym graczem Leo Shoes Modena. Kubańska supergwiazda, naturalizowany Brazylijczyk, podpisał trzyletni kontrakt ze stroną włoską. Ten transfer przyjmującego z Cucine Lube Civitanova jest tym ważniejszy, że został zrealizowany między obecnie dwoma głównymi pretendentami do tytułu.

Poza tym trzeba przyznać, że trzyletni kontrakt siatkarski, szczególnie w przypadku topowych graczy, to raczej rzadkość w tej dyscyplinie sportu. Najczęściej siatkarze podpisują roczne umowy, a rzadziej dwuletnie, natomiast związanie się 32-latka z klubem na trzy sezony, to odważna decyzja zarówno ze strony zawodnika, jak i klubu.Leal zasłynął poza Kubą, grając w koszulce brazylijskiej Sady Cruzeiro, z którą wygrał praktycznie wszystko w latach 2012-2018: trzy Klubowe Mistrzostwa Świata, cztery mistrzostwa Ameryki Południowej, pięć mistrzostw Brazylii i trzy Puchary Brazylii. Jego przybycie do Włoch w 2018 roku spowodowało trzęsienie ziemi na światowym rynku siatkówki.

W ciągu ostatnich trzech sezonów, które spędził w Lube, Leal wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata, Ligę Mistrzów,  dwa mistrzostwa Włoch i dwa Puchary Włoch.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę