Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do ME U-19 K: Dominacja Polek, Albania bez szans – jest awans

Kwal. do ME U-19 K: Dominacja Polek, Albania bez szans – jest awans

Reprezentacja polskich siatkarek do lat 19 odniosła kolejne pewne zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polki pokonały w trzech setach Albanię. W dwóch pierwszych ich dominacja nie podlegała żadnej dyskusji, a rywalki zdobywały w nich tylko kilka punktów. Trzecia odsłona była dużo bardziej wyrównana, choć jej końcówka zupełnie należała do biało-czerwonych. Podopieczne trenera Popika awansowały tym samym do mistrzostw Europy.

Dominacja polskich siatkarek widoczna była od samego początku. Prym na boisku w pierwszej połowie seta premierowego wiodły Aleksandra Walczak i Barbara Latos. Obie świetnie grały w polu zagrywki, dokładając też skuteczne ataki. Najpierw ta pierwsza dała się we znaki albańskim przyjmującym, a następnie długi czas za linią końcową spędziła Latos, która zeszła z niego dopiero przy wyniku 15:4. Kolejna część partii należała do Rozalii Moszyńskiej i Olgi Musiał, a biało-czerwone brylowały na boisku. Ostatnie słowo w secie otwarcia należało do Klaudii Łyduch, a polski zespół szybko zamknął go wygrywając do 7.

Polki robiły z rywalkami co chciały, a wszystko rozpoczynało się od ich bardzo dobrych serwisów. Po albańskiej stronie boiska robiła co mogła Kejda Kodra, jednak w pojedynkę trudno było jej cokolwiek zdziałać. Przy zagrywkach Moszyńskiej reprezentacja Polski zanotowała najdłuższą serię punktów w tej osłonie i po niej prowadziła 21:5. Niedługo po tym, kończąc drugiego seta.

Zupełnie inaczej wyglądała ostatnia partia tego spotkania. Biało-czerwone trochę spuściły z tonu, co od razu podchwyciły rywalki i ich gra rozpędzała się. Sprawy nie ułatwiały pomyłki polskich siatkarek i choć Albanki nie odskoczyły z wynikiem, to ten cały czas był już na styku. Rywalki próbowały momentami uciec z wynikiem, ale bezskutecznie. Reprezentantki naszego kraju w decydującej fazie seta włączyły wyższy bieg. Wszystko za sprawą zagrywek Olgi Musiał, które pozwoliły Polkom odjechać z wynikiem i wygrać całe spotkanie w trzech setach.

Polska – Albania 3:0
(25:7, 25:7, 25:17)

Polska: Lenik (10), Staniszewska (2), Walczak (2), Kecher (4), Moszyńska (11), Latos (9), Kubas (libero) oraz Janicka (2), Bandurska (5), Łyduch (1), Stamborowska (3) i Musiał (6)
Albania: Sallahu (1), Erkociu, Kodra K. (6), Bytyci (1), Kodra D. (4), Mikopula, Mehmeti (libero) oraz Filaj, Kapedani (3), Nenaj i Suvarija