Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kuba Hawryluk: Będziemy musieli wyjść skoncentrowani na sto procent

Kuba Hawryluk: Będziemy musieli wyjść skoncentrowani na sto procent

fot. Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższą sobotę rozpoczną rywalizację pod siatką w 2023 roku. Rywalem podopiecznych trenera Javiera Webera będzie LUK Lublin – początek meczu o godz. 14:45.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartek, 29 grudnia wrócili do zajęć po tygodniowej przerwie świątecznej. Akademicy z Kortowa na krótki urlop udali się w bardzo dobrych humorach – olsztynianie w grudniu wygrali wszystkie 5 spotkań, a tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pokonali w Iławie ekipę Jastrzębskiego Węgla. Tygodniowa przerwa świąteczna była możliwa dzięki przełożeniu wyjazdowego spotkania z GKS Katowice. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur z dorobkiem 28 punktów, zajmuje 8. miejsce.Po takiej przerwie, która trwa tydzień lub więcej, ciężko jest mi szybko wrócić do optymalnej formy. Potrzebuję trochę czasu i mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Potrzebowałem takiej przerwy, bowiem ostatni raz tydzień wolnego miałem rok temu. Cieszę się, że mogłem ten czas spędzić z bliskimi – przyznaje Kuba Hawryluk, libero akademików z Kortowa.

Pierwszym spotkaniem o punkty w 2023 roku, będzie wyjazdowa konfrontacja z LUK Lublin (sobota, godz. 14:45). Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza w ligowej tabeli tracą 3 punkty do akademików z Kortowa, plasując się na 10. lokacie. Lublinianie, podobnie jak ich sobotni rywale, również są na zwycięskiej ścieżce. Na ostatnich osiem spotkań, odnieśli aż siedem zwycięstw, również pokonując mistrza i wicemistrza Polski, czyli Grupę Azoty ZAKSA oraz Jastrzębskiego Węgla (oba spotkania po 3:2).

W historii PlusLigowych spotkań, oba zespoły spotkały się trzy razy i wszystkie pojedynki zakończyły się zwycięstwem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn – sezon 2020/2021 to wygrane 3:2 oraz 3:0. W pierwszej rundzie obecnego sezonu, akademicy z Kortowa pokonali w Iławie swojego przeciwnika, oddając mu tylko jednego seta. Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averil.

Widać, że nasi rywale są w gazie, więc będzie to ciężkie spotkanie – zwłaszcza, że gramy u nich. Będziemy musieli wyjść skoncentrowani na sto procent. Co będzie naszą mocną stroną? Podkreślam to zawsze – zagrywka oraz obrona – kończy Kuba Hawryluk.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę