Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Zabielny: Naszym celem jest gra w play-off

Krzysztof Zabielny: Naszym celem jest gra w play-off

fot. Michał Szymański

– Naszym głównym celem w tym sezonie jest gra w fazie play-off. Na pewno nie jesteśmy faworytami, w każdym meczu będziemy walczyli. Gdyby nam się nie udało zagrać w tej fazie to sezon uznam za stracony – powiedział Krzysztof Zabielny, trener pierwszoligowego Płomienia Sosnowiec.

Wygraliście mecz, ale popełniliście dużo błędów, z czego to wynikało?Krzysztof Zabielny:Nasza gra była spowodowana presją, było dużo nerwowości w naszej drużynie od początku tygodnia. Przez cały czas rozmawialiśmy o tym, że ten mecz jest o przysłowiowe sześć punktów. Chciałem, żeby zespół się do tego przyzwyczaił i grał pod presją. Zarówno my, jak i Karpaty chcieliśmy ten mecz wygrać, aby odbić się od dna ligowej tabeli. Błędów było sporo (obie drużyny popełniły ich po 20 – przyp. red.), ale wyszliśmy z tego obronną ręką, innymi elementami nadrobiliśmy nasze niedociągnięcia. Jestem bardzo zadowolony, że trzy punkty zostały w Sosnowcu, ponieważ były one nam bardzo potrzebne.

Drużyna pokazała charakter, ponieważ zarówno w drugim, jak i trzecim secie przegrywała, a pomimo tego zdołała wygrać. Jak pan ocenia taką postawę?

Pracowaliśmy nad tym i rozmawialiśmy, że ten mecz będzie grą nerwów dla jednej i dla drugiej drużyny. Starałem się uspokajać wszystkie zawodniczki, aby zachowały chłodną głowę przez cały mecz. Ważne, że przez całe spotkanie zachowaliśmy koncentrację i pomimo słabszych momentów w naszej grze potrafiliśmy odwrócić losy tych partii i wygraliśmy końcówki co jest najważniejsze. 

Czy nie żałujecie tego przegranego meczu w Częstochowie? 

Analizowaliśmy to spotkanie na video, uczulałem zawodniczki, żeby nie popełniały takich błędów jak w Częstochowie, aby inaczej reagowały. W drugiej partii tego spotkania jak i w trzeciej nie wykorzystaliśmy swoich szans i przegraliśmy. Poza tym do Częstochowianki powróciła rozgrywająca Aleksandra Stachowicz, która dodała wiele jakości tej drużynie. Ekipa z Częstochowy będzie wygrywała w tej lidze jeszcze wiele meczów. Mieliśmy swoje okazje w tym meczu i nie wykorzystaliśmy ich, nie możemy się z tym pogodzić. Z Częstochowy powinniśmy powrócić co najmniej z jednym punktem, równie dobrze mogliśmy wygrać 3:0.

Czy nie obawia się pan tak wielu meczów, które przyjdzie wam rozegrać?

W tym sezonie mamy dwanaście zawodniczek w składzie. Jest to spowodowane skromniejszym budżetem, który mamy, w ubiegłym sezonie mieliśmy większy. Spodziewaliśmy się, że liga może zostać powiększona do czternastu zespołów i nie jest to dla nas żadne zaskoczenie. Cieszymy się, że w play-off zagra osiem drużyn, a nie cztery tak jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie. Naszym celem jest gra w play-off, nieważne z którego miejsca, ponieważ jest to gwarancją pewnego utrzymania, później wszystko się może zdarzyć. Jeżeli nie zagramy w tej fazie rozgrywek, to uznam to za rozczarowanie. Są trzy, cztery bardzo mocne drużyny, które będą wiodły prym w tej lidze. Ekipy z Tarnowa i Mielca między sobą będą rozdawały karty i pomiędzy nimi rozegra się awans. Jest też grupa drużyn, która będzie myślała o grze w play-off podobnie jak my. Faworytami nie jesteśmy, ale nie jesteśmy też drużyną do bicia. Na miarę naszych możliwości zbudowaliśmy zespół, z którego jestem zadowolony. Dla nas najważniejsze jest to, aby nie było żadnych zaległości, wszystko odbywa się na bieżąco. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę