Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Janczak: Było widać mądrość w grze

Krzysztof Janczak: Było widać mądrość w grze

fot. KFC Gwardia Wrocław

– Było widać mądrość w grze. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów, ale taka jest siatkówka. Mogę być zadowolony z tego, jak drużyna się prezentuje – powiedział po zwycięstwie w Memoriale Ryszarda Tuszyńskiego Krzysztof Janczak, szkoleniowiec KFC Gwardii Wrocław.

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław w miniony weekend wygrali Memoriał Ryszarda Tuszyńskiego. W półfinale pokonali Olimpię Sulęcin, a w finale wykazali wyższość nad Mickiewiczem Kluczbork. – Drużyna się buduje. W każdym meczu mamy jakieś wytyczne do zrealizowania, które chłopaki starają się realizować. Miło mi, że mogę trenować tak inteligentny zespół. Chciałbym, aby to się utrzymało. Wiadomo, że zwycięstwa budują. My cały czas jesteśmy w ciężkim treningu – zaznaczył trener dolnośląskiej drużyny Krzysztof Janczak.Nie ukrywa on radości z faktu, że jego nowa drużyna już pokazuje dojrzałość oraz mądrość w grze. – Gramy coraz mądrzej taktycznie. Realizujemy różne opcje, zagrywka w określoną strefę czy zawodnika. Było widać mądrość w grze. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów, ale taka jest siatkówka. Mogę być zadowolony z tego, jak drużyna się prezentuje. Oczywiście, można się zastanawiać, czy nie za dobrze na tym etapie, ale wierzę, że będzie tylko lepiej – dodał szkoleniowiec Gwardii.

W niedzielnym finale na pozycji libero całe zawody rozegrał Krzysztof Kołtowski, na rozegraniu w trakcie spotkania pojawił się także Paweł Malicki, którego pochwalił szkoleniowiec wrocławian. – Młody rozgrywający wszedł i pokazał obu panom po drugiej stronie siatki, jak powinno się rozgrywać. Oczywiście, chłopcy mu pomogli. Fajnie, że czuł wsparcie od reszty zespołu. Poza tym szansę gry dostał Krzysiek Kołtowski. Myślę, że też ją wykorzystał – podkreślił Krzysztof Janczak.

Z formy drużyny zadowolony był także jeden z jej przyjmujących. – Forma idzie do przodu. Staraliśmy się zrealizować te założenia, nad którymi pracujemy na treningach. Myślę, że nam się to udało. Wiadomo, że cały czas pojawiają się błędy, ale nasza praca polega na tym, aby było ich jak najmniej – przyznał z kolei Krzysztof Gibek, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Gwardii w Memoriale Ryszarda Tuszyńskiego.

źródło: Gwardia Wrocław - facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved