Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Andrzejewski: Nadchodzące rozgrywki to zupełnie inna historia

Krzysztof Andrzejewski: Nadchodzące rozgrywki to zupełnie inna historia

fot. Patrycja Bargiel - BAS Białystok

BAS Białystok to beniaminek tegorocznej I ligi. Planem na nadchodzące rozgrywki jest spokojne utrzymanie. – Jestem zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć w poprzednim sezonie, natomiast wszyscy spodziewamy się tego, że nadchodzące rozgrywki to zupełnie inna historia, zupełnie inny poziom. Dla mnie i dla chłopaków to prawdziwe wyzwanie i test naszych umiejętności i naszego potencjału – mówił szkoleniowiec BAS-u Krzysztof Andrzejewski.

W poprzednim sezonie BAS Białystok okazał się najlepszym zespołem II ligi i dzięki temu w tych rozgrywkach o punkty będzie już walczył na parkietach I ligi. – Ta droga po drugiej stronie siatki rozpoczęła się od awansu do 1. ligi i powrotu BAS Białystok. Taki był cel i ja tę przygodę trenerską zacząłem w udany sposób i na pewno jestem zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć w poprzednim sezonie, natomiast wszyscy spodziewamy się tego, że nadchodzące rozgrywki to zupełnie inna historia, zupełnie inny poziom. Dla mnie i dla chłopaków to prawdziwe wyzwanie i test naszych umiejętności i naszego potencjału – mówił Krzysztof Andrzejewski. Dla niego był to pierwszy raz w roli trenera. – II liga i awans to był – teraz nie boję się już tego powiedzieć – nasz obowiązek, bo dobraliśmy taki zespół, który rokował bardzo wysoko. Cel udało się osiągnąć, choć nie było łatwo, w II lidze gra 50 zespołów i bycie w czołowej dwójce nie jest łatwe. My odzyskaliśmy tę I ligę dla Białegostoku – podsumował szkoleniowiec ekipy z Białegostoku.Ma on nadzieję, że klub cały czas będzie się rozwijał. – Sportowo klub raczkuje na profesjonalnej arenie, ale wszystko idzie do tej pory w dobrym kierunku i liczę na to, że te małe kroczki zaowocują w tym sezonie utrzymaniem się, w kolejnych coraz lepszymi wynikami – przyznał Andrzejewski. Zdecydował on, że do rozgrywek I ligi jego drużyna przystąpi ustabilizowana. Kolejny rok w barwach BAS-u spędzi bowiem 11 zawodników. – Zamysł budowy pierwszoligowego zespołu w Białymstoku był taki, żeby zostawić nie trzon, a większość zespołu. Chłopaki swoim poziomem zasłużyli na to, żeby móc pokazać swoje umiejętności w wyższych rozgrywkach. Wiem, że I liga to duży sportowy krok do przodu i potrzebowaliśmy wzmocnień. Oprócz stabilizacji składu, doszło do nas trzech nowych graczy – podsumował trener białostockiej ekipy, który budując skład nie patrzył jedynie na umiejętności. – Chciałbym pracować z zawodnikami głodnymi sukcesu, perspektywicznymi, których ja jako trener będę mógł rozwijać i którzy oprócz wyniku sportowego, będą po tym sezonie mogli powiedzieć, że to był dla nich dobry rok i rozwinęli się indywidualnie – tłumaczył Krzysztof Andrzejewski. Start rozgrywek I ligi mężczyzn zaplanowano na połowę września.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę