Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koronawirus w #VolleyWrocław

Koronawirus w #VolleyWrocław

fot. Michał Szymański

#VolleyWrocław poinformował, że wykryto przypadki zakażenia koronawirusem w drużynie. Zespół będzie kontynuował kwarantannę, a najbliższe mecze zostaną rozegrane w innym terminie. – Jedna z siatkarek zgłosiła nam gorszy stan zdrowia i natychmiast skierowaliśmy ja na badania w kierunku COVID-19 – mówi prezes wrocławskiej ekipy Jacek Grabowski.We wtorek ogłoszono, że mecz #VolleyWrocław – Enea PTPS Piła zostanie rozegrany w innym terminie z powodu kwarantanny w zespole z Piły. Dzień później okazało się, że zakażenia wirusem COVID-19 nie uniknął zespół z Wrocławia, który także będzie przebywał w kwarantannie. – Jedna z siatkarek zgłosiła nam gorszy stan zdrowia i natychmiast skierowaliśmy ja na badania w kierunku COVID-19. Gdy okazało się, że jest pozytywna – izolacji podaliśmy cały zespół i także skierowaliśmy na badania – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

– Wiem, że jako zespół zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by uchronić się przed koronawirusem. Od połowy sierpnia mamy nałożone rygory kwarantanny sportowej i szereg ograniczeń i zakazów z tym związanych. Zespół podszedł do tematu bardzo profesjonalnie, a nasza sytuacja pokazuje, jak szybko rozprzestrzenia się wirus w małej grupie, która spędza ze sobą większość czasu – dodaje Grabowski.

Wrocławski klub o wykryciu pierwszego przypadku poinformował Polską Ligę Siatkówki, z którą jest cały czas w kontakcie i ściśle współpracuje m.in. informując o kolejnych podjętych krokach, bądź konsultując sprawę z lekarzami, którzy przygotowali ligowe wytyczne. Siatkarki i sztab czują się dobrze, część osób przechodzi zakażenie bezobjawowo lub z objawami przeziębienia.

Najbliższy mecz wrocławianek został już przełożony – z powodu kwarantanny zespołu z Piły. Nieznany jest los wyjazdowego spotkania z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Wszystko zależeć będzie od dalszego przebiegu choroby we wrocławskiej drużynie.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved