Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koronawirus w kolejnym klubie siatkarskim, tym razem we Francji

Koronawirus w kolejnym klubie siatkarskim, tym razem we Francji

Jeszcze sezon ligowy nie zaczął się w poszczególnych krajach, a co jakiś czas pojawiają się informacje o pozytywnych testach na koronawirusa wśród siatkarek i siatkarzy. Tym razem wirus pokrzyżował plany GFC Ajaccio.

Koronawirus nie odpuszcza i wciąż wpływa na siatkówkę. Mimo że sezon ligowy jeszcze się nie zaczął, to kolejna drużyna musiała przerwać przygotowania. Tym razem padło na GFC Ajaccio. W jego szeregach wykryto aż 8 pozytywnych przypadków. Do rozpoczęcia nowego sezonu we Francji pozostał mniej niż miesiąc, tymczasem zawodnicy z Ajaccio muszą zawiesić przygotowania. Wszystko zaczęło się kilka dni temu, kiedy jeden z siatkarzy zgłosił złe samopoczucie. Cała ekipa trafiła na badania, które wykazały osiem przypadków zakażenia wśród zawodników. Klub z Korsyki wstrzymał swoje przygotowania do odwołania i nie wyjedzie na zaplanowany na przyszły weekend turniej w Awinionie.Przypomnijmy, że GFC Ajaccio nie jest pierwszym klubem w Europie, w którym wykryto koronawirusa. W Polsce w najtrudniejszej sytuacji był Trefl Gdańsk, w którego szeregach było kilku zakażonych zawodników. Klub musiał przerwać przygotowania, a przez to ligowe zmagania rozpocznie nieco później. Otrzymał bowiem zgodę na przełożenie meczu pierwszej kolejki z Asseco Resovią. Pojedyncze przypadki koronawirusa dotyczyły także Aluron CMC Warty Zawiercie i ŁKS-u Commercecon Łódź. Obecnie z tym problemem zmaga się Grupa Azoty Chemik Police. Klub poinformował o jednym pozytywnym przypadku, ale przez niego reszta drużyny przebywa na kwarantannie. W efekcie nie dojdzie do meczu o Superpuchar Polski, w którym podopieczne Ferhata Akbasa miały zmierzyć się z Developresem Rzeszów. Mecz został przełożony na początek grudnia.

Koronawirus nie ominął także Niemiec, gdzie pozytywne wyniki testów mieli siatkarze Berlin Recycling Volleys, a w Rosji dopadł Zenita Kazań (klub Bartosza Bednorza), w którym wykryto 2 przypadki. Wcześniej z wirusem zmagali się serbscy siatkarze tacy jak Nikola Rosić, Alexandar Atanasijević, Srećko Lisinac, Drażen Luburić czy Marko Podrascanin oraz francuska gwiazda światowej siatkówki – Earvin N’Gapeth.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved