Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Koronawirus w Gwardii Wrocław, zespół ma grać dalej

Koronawirus w Gwardii Wrocław, zespół ma grać dalej

fot. Sebastian Borowski - tauron1liga.pl

Gwardia Wrocław poinformowała, że jeden z członków drużyny otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CO-V-2. Zakażony członek drużyny, nie wziął udziału m.in. w wyjazdowym meczu z BAS-em Białystok oraz spotkaniu domowym z minionego piątku przeciwko Polskiemu Cukrowi Avia Świdnik. Dzięki błyskawicznemu działaniu nie była wymagana kwarantanna dla całej drużyny.

Warto zaznaczyć, że jest to odizolowana jednostka, która mając pierwsze objawy sporego – jeszcze w początkowej fazie – przeziębienia, zasygnalizowała problemy zdrowotne. Natychmiastowo podjęto decyzję o odizolowaniu od reszty zespołu przez niespełna dwa tygodnie. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CO-V-2 członek drużyny otrzymał 15 października.Klub nie czekając na negatywny bieg wydarzeń powziął kroki, mające w celu ograniczenie ryzyka do minimum. Członek drużyny, nie wziął udziału m.in. w wyjazdowym meczu z BAS-em Białystok (tj. 9 października) oraz spotkaniu domowym z minionego piątku przeciwko Polskiemu Cukrowi Avia Świdnik (tj. 16 października). Dzięki błyskawicznemu działaniu nie była wymagana kwarantanna dla całej drużyny

Klub informuje również o dwóch innych przypadkach samoizolacji, w oczekiwaniu na wyniki testów na obecność wirusa SARS-CO-V-2. W pierwszym z nich członek zespołu znajduje się w izolacji domowej, nie brał udziału w dwóch w/w pojedynkach ligowych w TAURON 1. Lidze. Drugi z przypadków to osoba, która miała kontakt w ostatnich 10 dniach z zarażonym wirusem SARS-CO-V-2. Klub podjął natychmiastową decyzję o odizolowaniu członka zespołu od reszty drużyny przed meczem z Polskim Cukrem Avia Świdnik (tj. 16 października).

Przedstawiciel Gwardia Wrocław Sp. z o.o., który otrzymał pozytywny wynik testu, pozostaje w samoizolacji, czekając na kontakt z sanepidem. Najprawdopodobniej, zgodnie z dziesięciodniowym okresem kwarantanny, potrwa ona u niego od 15 do 25 października. Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki. Dodatkowo członkowie drużyny oraz sztab szkoleniowy codziennie, regularnie wypełniają ankiety zdrowotne, tzw. wywiad epidemiologiczny. Dzięki temu mogą bardzo szybko reagować, minimalizując ryzyko przeniesienia wirusa do pozostałych członków drużyny.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved