Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koronawirus w DPD Legionovii Legionowo

Koronawirus w DPD Legionovii Legionowo

Wczoraj DPD Legionovia Legionowo przystąpiła do spotkania z E.Leclerc MOYA Radomka Radom bez trenera Alessandro Chiappiniego, statystyka Fabio Gabbana i dwóch zawodniczek: Diany Dąbrowskiej oraz Klaudii Kulig. Dziś okazało się, że w drużynie z Legionowa są przypadki zakażenia koronawirusem. Jak poinformował klub w specjalnym komunikacie zakażone są cztery siatkarki.

 Przedstawiamy komunikat klubu dot. zakażeń wirusem COVID-19:

Zarząd Legionovia S.A. informuje, że w sobotę 24 października 2020 kilka osób z zespołu DPD Legionovia Legionowo zgłosiło złe samopoczucie. Do dwóch odizolowanych wcześniej osób z ekipy dołączyły natychmiast kolejne dwie z objawami – jeden członek sztabu szkoleniowego i jedna zawodniczka. Klub zamówił testy na obecność COVID-19 na najbliższy dostępny termin, tj. 26 października 2020.

25 października w godzinach przedpołudniowych klub poinformował władze PLS o niepokojących symptomach u części zespołu. Władze Ligi podjęły decyzję o odrzuceniu propozycji odwołania meczu z E.Leclerc Moya Radomką Radom z uwagi na brak stwierdzonych testami zachorowań.

26 października 2020 w godzinach porannych cały zespół i sztab szkoleniowy przeszedł testy na obecność COVID-19. Wyniki otrzymaliśmy w południe 27 października. Wyniki czterech zawodniczek są pozytywne i stwierdzają zakażenie COVID-19. Równocześnie dwóch członków sztabu szkoleniowego, którzy uzyskali wynik negatywny, pozostaje w izolacji z silnymi objawami grypy.

W związku z powyższym cały zespół i sztab szkoleniowy udaje się na samoizolację, a zaplanowany na 31 października 2020 mecz z Enea PTPS Piła zostaje odwołany. Klub pozostaje w kontakcie z władzami ligi i Sanepidem. Będziemy informować o kolejnych decyzjach.

źródło: dpd.legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved