Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny zawodnik odchodzi z Lechii

Kolejny zawodnik odchodzi z Lechii

fot. tauronliga.pl

Trwa przebudowa składu Lechii Tomaszów Mazowiecki. Z drużyną prowadzoną przez Bartłomieja Rebzdę pożegnał się Filip Roque de Oliveira. Jest to już szósty zawodnik, który w przerwie między sezonami rozstał się z pierwszoligowcem.

Przypomnijmy, że miniony sezon nie był zbyt udany dla Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy nie znaleźli się w czołowej ósemce, a przez długi czas byli zagrożeni, bowiem zajmowali dwunastą lokatę. Ostatecznie rozgrywki zakończyli tuż poza ósemką, ale ich apetyty były znacznie większe. W efekcie po zakończeniu sezonu zanosi się na to, że w zespole dojdzie do sporych przetasowań kadrowych.Wcześniej klub poinformował o tym, że w jego barwach w kolejnym sezonie nie zagrają już: Bartosz Zieliński (libero), Wiktor Rajsner i Adam Miniak (środkowi), Adam Kącki (przyjmujący) oraz Dominik Żukowski (rozgrywający). Do tego grona dołączył Filip Roque de Oliveira, który gra na pozycji atakującego.

Do drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego dołączył on w połowie sezonu 2020/2021. Zaczynał go w Krispolu Września, ale tam nie miał zbyt wielu okazji do gry. Wcześniej był zawodnikiem SMS-u PZPS Spała i występował w młodzieżowych drużynach Jastrzębskiego Węgla.

Ani w Krispolu, ani w Lechii młody atakujący nie pojawiał się zbyt często na boisku. W całym sezonie wystąpił w 18 meczach, zdobywając w nich 15 punktów, w tym 1 w polu serwisowym, 3 w bloku oraz 11 w ataku, w którym jego skuteczność oszacowano na 32%.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę