Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju EEVZA

Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju EEVZA

Reprezentacja Polski U-17 pokonała 3:1 Ukrainę w przedostatnim meczu turnieju EEVZA. Przed meczem drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli i obie miały na koncie komplet zwycięstw.

Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie z Ukraińcami. Szybko zaczęli kontrolować przebieg gry, wykorzystywali błędy rywali i w efekcie wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Dopiero w końcówce Ukraińcom udało się odrobić kilka punktów z rzędu, ale nie miało to już przełożenia na wynik seta. Podobnie było w drugiej odsłonie meczu. Mimo kilku błędów własnych biało-czerwoni prowadzili grę i finalnie zakończyli seta wynikiem 25:20.

W trzecim secie reprezentacja Ukrainy postawiła naszym graczom trudniejsze warunki. Długo toczyła się wyrównana walka. W końcówce biało-czerwoni wypracowali sobie dwa „oczka” przewagi, jednak rywale nie poddali się. Doprowadzili do remisu, a następnie zwyciężyli 25:23. Początek czwartego seta był dobry w wykonaniu ekipy ukraińskiej, która prowadziła czterema punktami. Polacy na szczęście umieli się skoncentrować, zaczęli grać lepiej i to szybko miało przełożenie na wynik. Wygrali 25:17 i cały mecz 3:1.

W sobotę reprezentacja Polski zagra z Estonią, a jeśli wygra to zapewni sobie kwalifikację do przyszłorocznego czempionatu. Początek meczu o 9:00.

Polska – Ukraina 3:1
(25:20, 25:20, 23:25, 25:17)

źródło: inf. własna, pzps.pl