Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne zawirowania z wynikami testów w lidze niemieckiej

Kolejne zawirowania z wynikami testów w lidze niemieckiej

fot. www.giesengrizzlys.de

Tydzień temu zawirowania z powodu fałszywie dodatniego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 dotknęły ekipy VfB Friedrichshafen i SVG Lüneburg, teraz podobna sytuacja spotkała zespoły Helios Grizzlys Giesen i WWK Volleys Herrsching, które miały zmierzyć się 23 grudnia w ramach 10. kolejki niemieckiej ekstraklasy.

Siatkarze Helios Grizzlys Giesen byli już w bawarskim Herrsching am Ammersee, gdy dostali informację o dwóch pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa. Po konsultacji w przedstawicielami wydziału zdrowia oraz Niemieckiej Federacji Siatkówki spotkanie ligowe zostało odwołane, a na zespół nałożono kwarantannę.

Drużyna Helios Grizzlys Giesen wróciła do domu, gdzie miała natychmiast rozpocząć izolacją, a klub poinformował, że nikt nie sygnalizuje objawów choroby. Jednocześnie zaplanowano dla wszystkich dwa powtórne testy na obecność koronawirusa. Co więcej testy przeprowadzono w dwóch niezależnych laboratoriach.26 grudnia menedżer zespołu Sascha Kucera został poinformowany, że lokalny wydział zdrowia zniósł kwarantannę dla całego zespołu. Okazało się bowiem, że w obu laboratoriach wszystkie testy dały wynik negatywny. W efekcie przedmeczowe wyniki zaklasyfikowano jako fałszywie pozytywne.

To miły, spóźniony prezent świąteczny, z którego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Cały czas wątpiłem w pozytywne wyniki ze środy, ponieważ wartości nie wpisały się w przebieg naszej historii testów. Dlatego osobiście włożyłem dużo energii w wyjaśnienie sprawy – podsumował sytuację Sascha Kucera. – Ogólnie proces jest bardzo denerwujący. Nie tylko pojechaliśmy do Herrsching na darmo i ponieśliśmy koszty podróży, ale gracze zostali również okradzeni ze Świąt Bożego Narodzenia po trudach ostatnich kilku tygodni! Ale teraz dominuje odzyskana wolność. 

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, że wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 okazały się fałszywie pozytywne. Tydzień temu podobna sytuacja spotkała zespoły  VfB Friedrichshafen i SVG Lüneburg, o czym pisaliśmy szerzej TUTAJ.

źródło: inf. własna, www.giesengrizzlys.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved