Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kolejna nowa środkowa w Jokerze

Kolejna nowa środkowa w Jokerze

fot. Michał Szymański

Wychowanka Culmena Chełmno po grze w trzech klubach TAURON Ligi wraca do Jokera Świecie, by powalczyć w nim o miejsce w składzie na pozycji środkowej. Sonia Kubacka, bo o niej mowa, jest już trzecią nowo zakontraktowaną zawodniczką na tej pozycji.

Kolejne karty odkrywa Joker Świecie. W nadchodzących rozgrywkach jego środkową będzie Sonia Kubacka. Urodzona w Chełmnie 25-letnia siatkarka ostatni raz występowała w Jokerze-Mekro-Energoremont Świecie (tak wtedy nazywał się klub) w I lidze siatkówki kobiet w sezonie 2016/17. Później zdecydowała się przejść do E.Leclerc Moya Radomki Radom, z którą w sezonie 2018/19 wywalczyła awans do TAURON Ligi. Kubacka spędziła w Radomiu trzy sezony (dwa w TAURON Lidze). Kolejnymi klubami w karierze zawodniczki były Enea PTPS Piła oraz Grupa Azoty Chemik Police, do którego dołączyła w trakcie trwania sezonu, by potem zdobyć z klubem tytuł mistrza Polski.Kubacka łącznie rozegrała w poprzednim sezonie 16 meczów w TAURON Lidze, z czego 10 w barwach klubu z Piły i 6 w zespole Grupy Azoty Chemika Police. Łącznie we wszystkich meczach zdobyła 68 punktów z czego 19 blokiem i 10 bezpośrednio zagrywką. W drużynie mistrza Polski Kubacka miała bardzo mocną konkurencję na swojej pozycji, pełniąc najczęściej rolę zmienniczki.

W Jokerze o miejsce w składzie będzie rywalizowała między innymi z Judytą Gawlak oraz Andressą Picussą, które w międzysezonowej przerwie także zasiliły szeregi zespołu ze Świecia. Ponadto do Jokera przeniosły się chociażby: Paulina Zaborowska (rozgrywająca), Julia Twardowska (przyjmująca), Maria Luisa Oliveira (przyjmująca/atakująca) oraz Monika Jagła (libero).

Zobacz również
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2021/2022

źródło: joker-swiecie.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę