Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Sundbirds z piekła do nieba – brąz dla Japończyków

KMŚ: Sundbirds z piekła do nieba – brąz dla Japończyków

Po pierwszych dwóch setach meczu o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata bliżej triumfu byli siatkarze Halkbanku Ankara. Za szybko chyba jednak uwierzyli w zwycięstwo, a Japończycy nie zamierzali odpuszczać. Ostatecznie po tie-breaku wygrali Suntory Sunbirds.

Pierwsze dwa dla Turków

W pierwszym secie szybko prowadzenie objęli Turcy. Zbudowali przewagę 7:3 i spokojnie kontrolowali dalszy przebieg seta. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już 6 punków (12:6), ale Sundbirds nie rezygnowali z powrotu do gry w tej partii. Zbliżyli się na 10:12, ale nie poszli dalej za ciosem. Za to Turcy odzyskali inicjatywę. Zdobyli pięć kolejnych punktów z rzędu i było jasne, że tej odsłony już nie przegrają. Ostatecznie wygrali 25:17 i zbliżyli się do brązowego medalu.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Pierwsi na dwupunktowe prowadzenie 9:7 wyszli Turcy, ale już po chwili był remis 10:10. Kolejny atak znów przypuścił Halkbank, odskakując na trzy punkty (16:13), ale i ten dystans Japończycy zniwelowali (17:17). W końcówce to Sunbirds wyszli na dwa punkty przewagi (23:21), ale cztery kolejne akcje padły łupem Turków, którzy wygrali 25:23 i objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Odrodzenie Sunbirds

W trzeciej partii od początku lepiej prezentowali się Sunbirds, którzy objęli prowadzenie 9:4. Turcy mozolnie odrabiali straty i doszli rywali na 10:11. Dalej gra toczyła się równo i dopiero w końcówce seria Japończyków zadecydowała o ich zwycięstwie. Od 19:19 wygrali cztery akcje z rzędu i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:21), pozostając w meczu.

Czwarty set zaczął się bliźniaczo podobnie do trzeciego, ale tym razem Sunbirds nie pozwolili Halkbankowi na odrobienie strat. Cały czas trzymali rywali na dystans, a Turcy nie potrafili zbliżyć się do przeciwnika na bliżej niż trzy punkty. Ostatecznie Japończycy wygrali tego seta, doprowadzając do tie-breaka. W nim również byli stroną przeważającą, choć Halkbank nie poddał się łatwo. Kiedy Turcy dogonili rywali na 10:11, liczyli jeszcze na zaciętą końcówkę, jednak Japończycy wrzucili wyższy bieg i to oni cieszyli się z brązowego medalu Klubowych Mistrzostw Świata.

Halkbank Ankara – Suntory Sunbirds 2:3
(25:17, 25:23, 21:25, 19:25, 12:15)

Halkbank: Ulu (8), Perrin (13), Ma’a(4), Abdel-Aziz (13), N’Gapeth (17), Matić (16), Done (libero) oraz Lagumdzija (1), Eksi, Tayaz (1)
Sunbirds: Fujinaka (6), Oya (1), Onodera (6), Sato (5), Muserski (30), De Armas Berrio (14), Fujinaka, Nishida, Oniki i Yu