Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kévin Le Roux zagra w Berlin Recycling Volleys

Kévin Le Roux zagra w Berlin Recycling Volleys

fot. Klaudia Piwowarczyk

Włodarze klubu Berlin Recycling Volleys reagują na kontuzje pojawiające się w sezonie 2020/2021 i ponownie są aktywni na rynku transferowym. Od przyszłego tygodnia w składzie zespołu ze stolicy Niemiec powinien się znaleźć reprezentant Francji – Kévin Le Roux, który ostatnio trenował z ekipą Gas Sales Piacenza. Berlińczycy podpisali kontrakt z 31-letnim mistrzem Europy, ale przed zawodnikiem jeszcze badania lekarskie, które ma przejść na początku przyszłego tygodnia.

Razem z trenerami wyciągnęliśmy wnioski z trwających problemów z kontuzjami. Z jednej strony chcemy położyć jeszcze większy nacisk na profilaktykę, z drugiej zdecydowaliśmy się poszerzyć kadrę i tym samym rozłożyć ciężar na więcej barków – powiedział Kaweh Niroomand, dyrektor BR Volleys.Nasi zawodnicy wciąż są w pogotowiu, ale kontuzje i kondycja nie są optymalne, szczególnie na środku siatki. Teraz mieliśmy okazję zatrudnić Kévina Le Rouxa i trochę odciążyć tę pozycję – dodał Niroomand.

Jeśli mierzący 209 cm gracz przejdzie pozytywnie wszystkie badania lekarskie, powinien rozpocząć treningi z nowym zespołem w nadchodzącym tygodniu.

Kévin Le Roux jest od wielu lat reprezentantem Francji, ponad 200 razy grał w swojej drużynie narodowej. W zeszłym sezonie Le Roux grał w Chinach dla Beijing BAIC Motors. Wcześniej reprezentował m.in. Halkbank Ankara, Dinamo Moskwa oraz Sada Cruzeiro Vôlei. W listopadzie Francuz trenował z włoskim zespołem Gas Sales Bluenergy Piacenza, dzięki czemu udało mu się utrzymać dyspozycję sportową.

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved