Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Połeć: Zrealizowałyśmy nasz cel

Katarzyna Połeć: Zrealizowałyśmy nasz cel

Grupa Azoty Chemik Police zgodnie z planem awansował do półfinału tegorocznej Tauron Ligi. Policzanki nie pozostawiły złudzeń drużynie z Opola i w drugim meczu pokonały ją w trzech setach. – Przede wszystkim chciałyśmy wygrać to spotkanie jak najpewniej i to zrobiłyśmy. Dwa ostatnie sety pokazały, że jesteśmy silnym zespołem – podsumowała Martyna Łukasik.

Zespół z Polic jest jednym z faworytów do medali mistrzostw Polski, dlatego w meczach z Uni Opole był faworytem. Swoje zdanie w tej rundzie wypełnił i teraz przygotowuje się do tych trudniejszych starć.

We wtorek w Opolu jedynie w pierwszym secie policzanki pozwoliły sobie na wyrównaną walkę, w dwóch pozostałych dominowały na boisku. – Od początku zdawałyśmy sobie sprawę, że to nie będzie szybkie, łatwe 3:0 i dziewczyny z Opola się poddadzą. To jest bardzo, bardzo waleczny zespół i pokazały to w lidze. Byłyśmy nastawione na to, że trzeba będzie każdy punkt wyszarpać. Byłyśmy cały czas skupione na tym, by wygrać mecz 3:0 – stwierdziła Katarzyna Połeć. Zawodniczka pojawiała się na boisku w drugim i trzecim secie, zdobywając dla swojego zespołu trzy punkty. – Zrealizowałyśmy nasz cel, czyli wygrałyśmy 3:0. Pierwszy set był najcięższy. Wiedziałyśmy, że Uni Opole nie odda tego meczu z darmo i w pierwszym secie to pokazały. W kolejnych już miałyśmy kontrolę nad tym meczem, pokazałyśmy naszą dobrą grę i nie oddamy tego meczu – dodała Połeć.

Dziesięć kolejnych punktów (dziewięć atakiem i jeden blokiem) dla Chemika zdobyła Martyna Łukasik.Przede wszystkim chciałyśmy wygrać to spotkanie jak najpewniej i to zrobiłyśmy. Dwa ostatnie sety pokazały, że jesteśmy silnym zespołem. Pokazały też, że mamy kilka rzeczy do poprawy. Trenerzy zrobią analizę tego meczu i powiedzą, co jeszcze musimy poprawić – podsumowała przyjmująca. Co zdecydowało o wygranej jej drużyny w trzech setach? – Zagrywka, a w późniejszych fazach setów także blok zaczynał nam funkcjonować – dodała.

Teraz przed Grupa Azoty Chemikiem półfinał, w którym zmierzy się z wygranym rywalizacji Legionovia – Budowlani.

źródło: inf. własna, UNI Opole - YouTube