Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarina Lazović: To bardzo ważne, że zaczęłyśmy wygrywać

Katarina Lazović: To bardzo ważne, że zaczęłyśmy wygrywać

fot. Michał Szymański

 – To bardzo ważne, że zaczęłyśmy wygrywać. To ważne dla nas i naszej pewności siebie na boisku. Ten mecz jest już za nami i zaczynamy myśleć o kolejnym. Jestem bardzo dumna z całej drużyny, bo każdy punkt, każda zagrywka, przyjęcie, atak i każdy inny element, były mocne z naszej strony. Dałyśmy z siebie sto procent – powiedziała po meczu z Chemikiem Police Katarina Lazović. –  Dla nas to bardzo cenne trzy punkty. Sezon zaczęłyśmy od lekkiego dołka, ale przepracowałyśmy ciężko ostatni okres, aby wyciągnąć wnioski z wcześniejszych porażek. To się udało i widać, że nasza gra wygląda już inaczej i przede wszystkim pewnie – dodała Krystyna Strasz.

Siatkarki ŁKS Commercecon  Łódź w ostatnim czasie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Na początku postawa zespołu jednak nie wyglądała imponująco, przydarzyły się porażki z zespołami  z Bielska-Białej i Kalisza. – Dla nas to bardzo cenne trzy punkty. Sezon zaczęłyśmy od lekkiego dołka, ale przepracowałyśmy ciężko ostatni okres, aby wyciągnąć wnioski z wcześniejszych porażek. To się udało i widać, że nasza gra wygląda już inaczej i przede wszystkim pewnie. Jesteśmy bardziej zgrane. Na pewno coś jeszcze jest do poprawy, ale w meczu z Chemikiem pokazałyśmy „pazura”, dobrą grę i naprawdę cieszymy się z potrzebnych nam trzech punktów – powiedziała po zwycięstwie nad Chemikiem Police Krystyna Strasz. – Na początku tak to może wyglądało, bo na pewno znaczenie miało zgranie, którego nam trochę jeszcze brakowało. Na pewno brakowało nam też jeszcze chłodnej głowy, bo były momenty, w których się po prostu gotowałyśmy i ta gra nie wyglądała tak, jak na treningach – analizowała przyczynę słabszego początku sezonu libero ŁKS-u.



Podczas meczu z Chemikiem dobrze w ekipie trenera Cuccariniego funkcjonowały blok, obrona oraz kontratak. – Byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu taktycznie. Zarówno w bloku, jak i w obronie wyciągałyśmy dużo piłek, a to było to, co nas nakręcało. Kontrataki z takich obron przeważnie zamieniałyśmy na punkty. Zespół przeciwny trochę się w takich sytuacjach zaczyna się gotować, bo mimo dobrego ataku nie ma punktu – przyznała Strasz.

Radości po wygranej nie ukrywała także Katarina Lazović. – Oczywiście, że jestem szczęśliwa. To był bardzo ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla Chemika. Jestem szczęśliwa, bo pokazałyśmy naszą prawdziwą twarz. Kiedy robiliśmy założenia przedmeczowe, rozmawialiśmy w pierwszej kolejności o naszej zagrywce, bo nasz dobry serwis był warunkiem do prowadzenia swojej gry i walki przeciwko Chemikowi. Dobrze zaczęliśmy mecz i to też było bardzo ważne. Po dwóch bardzo złych, przegranych meczach, jestem szczęśliwa, że w końcu zagrałyśmy na naszym prawdziwym poziomie. To bardzo ważne, że zaczęłyśmy wygrywać. To ważne dla nas i naszej pewności siebie na boisku. Ten mecz jest już za nami i zaczynamy myśleć o kolejnym. Jestem bardzo dumna z całej drużyny, bo każdy punkt, każda zagrywka, przyjęcie, atak i każdy inny element były mocne z naszej strony. Dałyśmy  z siebie sto procent – powiedziała Serbka.

źródło: inf. własna, ŁKS Łódź - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę