Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn: Szkoda ostatniego seta

Karol Butryn: Szkoda ostatniego seta

fot. indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nadal nie zapisali na swoim koncie wygranej w nowym sezonie. W ostatnim starciu w Bełchatowie wywalczyli jednak pierwszy punkty, przegrywając z PGE Skrą w tie-breaku. – Szkoda ostatniego seta, bo mogliśmy pokusić się o wygraną. Możemy cieszyć się z jednego punktu, bo zdobyliśmy go na trudnym terenie  – przyznał po starciu Karol Butryn.

Mecz w Bełchatowie miał dwa oblicza. Po dwóch partiach, pewnie wygranych przez gospodarzy, w kolejnych setach górą byli goście, którzy doprowadzili do tie-breaka. Dobrze spisywali się m.in. Karol Butryn (24 punkty w całym meczu), TJ DeFalco czy Jan Firlej. W tie-breaku lepsi jednak okazali się siatkarze PGE Skry, którzy zdobyli dwa punkty. Akademicy wrócili do Kortowa z jednym „oczkiem”.Możliwe, że też nas trochę stres zjadł, choć nie powinien, bo nie powinniśmy obawiać się żadnego zespołu. Ale te dwa sety miały podobny przebieg, jak dwa sety w Rzeszowie. Nie wiem, z czego to wynika. Mam nadzieję, że będziemy pracować nad tym i nad swoimi głowami. Ta liga pokazuje, że z każdym zespołem można się bić i walczyć o punkty. Jeśli nie będziemy odważni i grać na 100% swoich umiejętności i możliwości, to będziemy przegrywać takie spotkania z takimi zespołami, ale i z niżej notowanymi również – podsumował Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, drużyna ze stolicy Warmii i Mazur dokładniej przyjmowała (43% do 39%) oraz zdobyła więcej punktów blokiem (12:5). Bełchatowianie natomiast skuteczniej atakowali (53% do 52%), a także dysponowali lepszą zagrywką (10:9).

Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobył Karol Butryn (24 pkt.), a u gospodarzy Aleksander Atanasijevic (22 pkt.). – W dwóch pierwszych setach, zespół z Bełchatowa grał bardzo dobrze na zagrywce. Ciężko jest „wejść” w mecz, kiedy gra się na samych wysokich piłkach. Wszystko zaczyna się od zagrywki. Z biegiem meczu to my zaczęliśmy lepiej zagrywać i było widać naszą „drugą twarz”. Szkoda ostatniego seta, bo mogliśmy pokusić się o wygraną i wywieźć dwa punkty. Możemy cieszyć się z jednego punktu, bo zdobyliśmy go na trudnym terenie – powiedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

źródło: indykpolazs.pl, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę