Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kanada wznawia program szkoleniowy dla reprezentantów

Kanada wznawia program szkoleniowy dla reprezentantów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kanadyjska Federacja Siatkówki ogłosiła, że wybrani zawodnicy, którzy są częścią męskiej reprezentacji Kanady, spędzą kilka następnych miesięcy ćwicząc w ośrodku treningowym w Gatineau w ramach Krajowego Programu Doskonałości (NEP – National Excellence Programme). 

Program stworzony został w celu przygotowania sportowców do gry na najwyższym poziomie i kontynuowania rozwoju w kierunku kadry narodowej seniorów. Weźmie w nim udział 18 zawodników, którzy rozpoczną zgrupowanie pod kierunkiem trenera Dana Lewisa 2 września. Wybrani siatkarze wstępnie będą wspólnie trenować do grudnia, ale okres ten może ulec wydłużeniu.NEP wznowił działalność z docelową grupą sportowców, w skład której wchodzą członkowie reprezentacji narodowej oraz zaproszeni zawodnicy z uniwersytetu lub młodsi sportowcy – opowiada o programie Dan Lewis. – Po zmodyfikowanym sezonie treningowym i odwołaniu większości zawodów z powodu pandemii nie możemy się doczekać powrotu do hali z tą utalentowaną grupą zawodników.

Lista zawiera kilku zawodników z międzynarodowym doświadczeniem, takich jak 28-letni rozgrywający TJ Sanders, który pojawił się na igrzyskach olimpijskich w Rio. Do grupy należą również Jason DeRocco (30 lat) i Lucas van Berkel (29 lat), którzy byli w składzie reprezentacji zarówno na MŚ 2019, jak i Lidze Narodów 2019. Pozostali zaproszeni gracze to Gabriel Chancy, Mikael Clegg, Xander Ketrzynski, Matthew Neaves, Erik Siksna, Samuel Cooper, Zac Hutcheson, Aaron Elser, Braedon Friesen, Fynnian McCarthy, Jackson Bere, Jordan McConkey, Luis Lange, Justin Lui i Jordan Pereira.

Będzie to drugie zgrupowanie męskiej kadry Kanady. Latem 13 zawodników miało okazję brać udział w miesięcznym szkoleniu. Podobny program już wkrótce ruszy w przypadku reprezentacji kobiet.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved