Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kajetan Kubicki: Chcemy być rocznikiem, który pisze swoją własną historię

Kajetan Kubicki: Chcemy być rocznikiem, który pisze swoją własną historię

fot. FIVB

Reprezentacja Polski kadetów w Iranie sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata. W całym turnieju zespół prowadzony przez Michała Bąkiewicza przegrał zaledwie jednego seta. – Każdego dnia każdy z nas wiedział dokąd zmierzamy i w jakim celu tam jedziemy. Do Iranu pojechaliśmy z nastawieniem, aby wygrać każdy mecz, natomiast spotkanie finałowe potraktowaliśmy po prostu jako kolejny pojedynek, który trzeba zagrać i trzeba wygrać – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki rozgrywający polskiej kadry Kajetan Kubicki.

Ile dla was znaczy ten sukces? Za wami naprawdę sporo ciężkiej pracy, a i sam turniej chyba nie należał do najłatwiejszych, chociaż przegraliście tylko jednego seta.Kajetan Kubicki:Sukces jest ogromny. Do nas jeszcze to nie dotarło i jeszcze parę dni zajmie nam uświadomienie sobie jak daleko zaszliśmy i co osiągnęliśmy. Ten sukces to zasługa naprawdę dużych wyrzeczeń, nie tylko naszych czy sztabu szkoleniowego, ale również naszych rodzin. Każdego dnia każdy z nas wiedział dokąd zmierzamy i w jakim celu tam jedziemy. Do Iranu pojechaliśmy z nastawieniem, aby wygrać każdy mecz, natomiast spotkanie finałowe potraktowaliśmy po prostu jako kolejny pojedynek, który trzeba zagrać i trzeba wygrać. Myślę, że to właśnie zaważyło w finale. Podeszliśmy do niego z chłodną głową, zagraliśmy po prostu swoją siatkówkę, którą prezentowaliśmy przez cały turniej.

Chcecie jakoś nawiązać do tych sukcesów, które kilka lat temu osiągał rocznik 1997?

– Nie. Chcemy być rocznikiem 2003, który pisze swoją własną historię i nie chce być porównany do żadnego innego. To, co zrobiliśmy w tym turnieju, to naprawdę wyjątkowe. Jeszcze nigdy żadna drużyna tak nie dominowała na jednym turnieju i mam nadzieję, że będą o nas mówić w kwestiach rocznika 2003, a nie następców rocznika 1997.

Mówi się o was, że nie macie najlepszych warunków fizycznych, ale nadrabiacie to techniką oraz sprytem. Zgodzisz się z tym?

– Dokładnie tak. Myślę, że mamy idealnego trenera, który nas tego uczy, który sam był zawodnikiem bardzo technicznym. My jesteśmy zawodnikami, którzy może nie są najwyżsi i najsilniejsi, ale mamy charakter i serducho do walki. Wiele razy to pokazywaliśmy w mistrzostwach świata, w trudnych momentach i moim zdaniem to jest nasza największa siła.

Cała rozmowa z mistrzem świata U-19 w załączonym materiale wideo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę